У школах Надбужжя відбулось урочисте вшанування 100 річчя бою під Крутами

У школах Надбужжя відбулось урочисте вшанування 100 річчя бою під Крутами

Пам’ятаємо про Крути!

Цього року 29 січня Україна відзначала 100 років визначного бою під Крутами. В історії ця битва зовсім невеличка і не є зразком військового мистецтва. Але вона це – символ нескореного духу нашої нації.

Сьогодні, 30 січня, у НВК «Задвір’янська ЗОШ І-ІІІ ст..» відбулась загальношкільна лінійка до Дня пам’яті героїв Крут.

Учні перенесли усіх присутніх у ті важкі хвилини бою, коли 300 йшло проти тисячі.

Під Крутами сльози, зітхання тяжке..

І як же так сталось, здатний хто на таке?

Стало каменем серце отут біля Крут

І заповідь божа затоптана в бруд.

А заповідь п’ята каже: «Не вбий!»…

Хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців, які без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу. Запаливши свічки дружньо у спільній молитві просили кращої долі для держави.

В молитвах всіх героїв пригадаєм
Живим у Бога будем щедрості просить
Воскресне дух, я всіх вас закликаю
Людської пам’яті свічу яскраву запаліть.

Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. Нехай подвиг юних українських хлопців буде для нас прикладом, як потрібно любити рідну землю.

Понад Крутами вічність у сурми сурмить

                                                                                     На Аскольдовій могилі

                                                                                       Поховали їх –

Тридцять мучнів українців,

                                                                                                   Славних, молодих….

Як символічно звучать слова Павла Тичини, присвячені пам’яті загиблих у нерівному бою на залізничній станції Крути. Влучно кажуть: «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього». І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Саме тому в НВК «Буська ЗОШ І ст. –  гімназія-інтернат ім. Є. Петрушевича при ЛНУ ім.. І. Франка» бібліотекар Галина Михайлівна Квасниця  оформила художньо-публіцистичну виставку, а в  понеділок, 29 січня 2018 р., учні 7(11)-го класу разом із класним керівником  Галиною Володимирівною Гайдою підготували ранкову лінійку, присвячену Дню пам’яті Героїв Крут. Доступно та цікаво  старшокласники розповіли присутнім про  трагічну битву, наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання. У серцях українців бій під Крутами назавжди залишиться неспростованим фактом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

У Сторонибабській школі відбулися заходи до 100-річчя національної волі

З нагоди 100-річчя проголошення незалежності УНР і 100-річчя бою під Крутами у Сторонибабській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся виховний захід, організований учителькою історії Геряк Оксаною Василівною. Вірші, пісні, розповіді учнів супроводжувалися демонстрацією презентації, відеофільмів, відеокліпів. Наскрізними у заході були ідеї відродження тисячолітньої державницької традиції, соборності, тяглості нескореного українського духу від часів Української революції, УНР, ЗУНР, Холдноярської республіки (під прапором «Воля України або смерть») до Революції Гідності та наших днів.

 

У НВК «Перевололочнянська ЗОШ І-ІІ ст.» було проведено Тиждень мужності, присвячений 100-річчю бою українських студентів із більшовицькими окупантами під Крутами. Виховні години, виставка учнівських малюнків, конкурс читців, перегляд відеофільмів, пройнятих скорботою, переносили усіх у минуле. І воскресала перед нами трагічна сторінка нашої історії.
Завершився Тиждень мужності літературно-музичною композицією «Волі народної дзвін», яку підготували з учнями 5-9 класів учителі Палка І.Я. і Мисак О.Є.
Уже стало традицією усі загальношкільні заходи проводити разом з учасниками народного ансамблю «Джерело». Від серця до серця линули патріотичні пісні, дзвінкі дитячі голоси перепліталися з голосами сивочолих учасників ансамблю як символ спадкоємності поколінь. А понад усім витав нескорений Дух нашої нації.
Проведені виховні заходи – надійна основа для формування у школярів патріотизму і активної громадянської позиції.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top