У жовтні почнуться перевірки підприємств щодо легалізації робочих місць

  У жовтні почнуться перевірки підприємств щодо легалізації робочих місць

26 вересня в сесійній залі райради за участю керівництва РДА, представників ГУ Держпраці, ДФС, ПФУ, філії ЛОЦЗ, Держпродспоживслужби відбулася семінар-нарада з суб’єктами господарювання Бущини, які проводять діяльність у харчовій, торговельній та деревообробній сферах.

Відкриваючи нараду, голова райдержадміністрації Петро Мороз ознайомив її учасників з вимогами законодавства щодо легалізації робочих місць та розповів про порядок проведення перевірок контролюючими органами, закликав суб’єктів господарювання працювати виключно у правовому полі: добросовісно сплачувати податки, офіційно працевлаштовувати усіх працівників, виплачувати їм легальну заробітну плату.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці  у Львівській області Наталія Щерба проінформувала роботодавців, що з жовтня почнуться масові перевірки підприємств, ініційовані Кабінетом міністрів України. Головна їх мета – вивести економіку з тіні і покарати недобросовісних роботодавців.  

 У вересні 2018 року уряд видав розпорядження, покликане почати  перевірки  підприємців.

Так, з 5 жовтня Державна служба з питань праці, фіскальна служба, Пенсійний фонд, Національна поліція та інші органи виконавчої влади навідаються до роботодавців.

Комплексні заходи повинні детінізувати зайнятість і доходи населення. При цьому до 5 жовтня всі перераховані органи проводять інформаційну кампанію для роботодавців.

ГУ Держпраці у Львівській області наголошує, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника чи уповноваженого ним органу та повідомлення територіального органу ДФС.

До порушень, які пов’язані з використанням незадекларованої праці належать: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору; підміна трудових відносин цивільними; оформлення працівника на неповний робочий час у разу фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві; виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

На даний момент в Україні діє ціла система штрафів і покарань для роботодавців за приховування реальних доходів своїх співробітників.

Якщо інспектор знайшов порушення в частині неоформлення співробітників підприємства, санкції можуть досягати 100 мінімальних зарплат, або 370 тисяч гривень.

Про порядок проведення перевірок, основні порушення Закону про працю та адміністративну відповідальність   розповіла головний державний інспектор Головного управління Держпраці  у Львівській області Наталія Щерба.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top