Уряд доручив ЛОДА за два тижні визначитись з поділом Львівщини на райони

Уряд доручив ЛОДА за два тижні визначитись з поділом Львівщини на райони

У Міністерстві розвитку громад та територій обговорили три варіанти поділу Львівської області на райони, один із яких увійде в законопроект про адміністративно-територіальний устрій України субрегіонального рівня. Посадовці та експерти підтримали проект поділу на шість районів, запропонований Львівською ОДА, залишивши відкритим питання створення сьомого району – Яворівського (Новояворівського).

Як повідомили в Мінрегіоні, ЛОДА пропонувала створити шість районів: Львівський, Дрогобицький, Червоноградський, Стрийський, Самбірський, Золочівський. Розглянули також варіант про п’ять районів: без Стрийського (або без Самбірського), який раніше пропонувало міністерство. А також варіант на сім районів: Червоноградський, Золочівський, Львівський, Дрогобицький, Новояворівський, Самбірський та Стрийський, який розробили екперти Центру політико-правових реформ Ігоря Коліушка.

Керівник департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда розповів, що за підсумками дискусії у Мінрегіоні підтримали проект Львівської ОДА із можливими доопрацюванням щодо Яворівського (Новояворівського) районів.

«Під час розмови було фактично дві розбіжності. У частині Золочівського району було питання щодо адміністративного центру – Золочів чи Броди. Більшість експертів підтримали варіант Золочева. Другий дискусійний момент був навколо можливого сьомого району – Яворівського. Резюме було таке, що проект шести районів, запропонований ЛОДА, відповідає методиці. Проте треба провести додаткові консультації щодо можливого сьомого району», – розповів Куйбіда.

На його думку, утворення Яворівського району (до якого увійдуть діючі Яворівський, Городоцький і частина Мостиського районів) має логіку. Але фахівці ще мають вивчити економічне підґрунтя доцільності створення сьомого району.

Протягом двох тижнів ЛОДА має подати до Мінрегіону остаточну пропозицію щодо того, буде в області шість чи сім районів замість нинішніх 20.

Заступник міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода підкреслив, що формування майбутніх районів – це суто державні функції.

«Коли ми говоримо про нові райони, то маємо на увазі впорядкування діяльності в областях саме державних органів. Самоврядних функцій на районному рівні не залишиться. Отже ні жителям, ні керівництву громад немає сенсу перейматися з приводу майбутньої конфігурації районів», – пояснив він.

Нагадаємо, проект щодо утворення на Львівщині шести районів обговорюється з осені 2019 року. Такий поділ попередньо погодили в Мінрегіоні, однак дискусії щодо майбутнього адміністративного-територіального устрою області тривають досі.

zaxid.net

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top