В Буському районі відзначать День учасників бойових дій на території інших держав

В Буському районі відзначать День учасників бойових дій на території інших держав

Щороку, 15 лютого, бущани, як і весь український народ, вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Але знаменною ця дата стала для багатьох тисяч українців набагато раніше, у вже далекому 1989 році, коли було офіційно завершено виведення військових частин колишнього СРСР з охопленої бойовими діями території Афганістану.

Окрім ДРА, українці брали участь в бойових діях у Югославії, Анголі, Лівані, Ефіопії, Косово, Ліберії, інших країнах у складі миротворчих сил під егідою ООН.
11 лютого, у Буськый РДА відбулося засідання оргкомітету по відзначенню Дня учасників бойових дій на території інших держав і 30-річчя з часу виведення радянських військ з Афганістану. Нагадаємо, що впродовж 1979-1989 років, а саме стільки часу тривала війна, загинуло 2378 українців. Серед них двоє бущан: Віктор Ющенко та Олександр Мурський.
Участь у обговоренні взяли: голова РДА Петро Мороз, голова райради Богдан Глова, учасники війни в Афганістані Олександр Гусєв і Василь Коломієць, посадовці РДА і райради.
Вже традиційно 15 лютого в першій половині дня ветерани – учасники бойових дій на території інших держав відвідають храм Св.Ап.Петра і Павла в Буську, де помоляться за загиблих/померлих побратимів, згодом побувають на їх могилах, де покладуть квіти та запалять лампадки.
А вже о 14.30 год. в малій актовій залі Буського РНД (ІІ поверх) відбудеться районних захід за участю учасників бойових дій, керівників органів влади, молоді, ЗМІ.
зазначимо, що станом на сьогодні у районі налічується 49 осіб, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав (серед них – дві жінки). Усі вони отримають одноразову грошову допомогу від районної влади після проведення чергової сесії Буської районної ради, яка відбудеться орієнтовно 7 березня.
Райдержадміністрація та районна рада відгукнулися на прохання ветеранської організації та виділять автотранспорт, закуплять квіти та лампадки для відвідин 16 могил тих колишніх воїнів-афганців, хто в силу різних обставин не дожив до цього часу.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top