В Буську урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

В Буську урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

Сьогодні, 9 березня, у Буську офіційно відкрили та освятили пам’ятник Тарасові Григоровичу Шевченку. На площу перед районним народним домом, де спорудили монумент Кобзарю, прийшли сотні людей: представники обласної та районної влади, громадські активісти, учасники бойових дій, міщани, діти – усі ті, хто глибоко шанує пам’ять про цю геніальну людину, поета, художника, мислителя та борця.

Обряд освячення провели настоятелі міських храмів: о.Петро Салабай, о.Михайло Смачило, о.Іван Салабай, о.Андрій Баглай, о.Микола Салабай. Квіти від вдячних нащадків поклали до підніжжя пам’ятника заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів, голова Буської РДА Петро Мороз, Буський міський голова Ростислав Сліпець, заступник голови райради Роман Фурда, представники громадских організацій, гості.
Надалі міський голова вручив від бузецької громади подяки карбувальнику Роману Тереху, скульпторам Володимиру і Андрію Сухорським за творче та професійне втілення ідеї спорудження пам’ятника.
Окрім Ростислава Сліпця, слово до учасників урочистості мали заступник голови облдержадміністрації Роман Филипів, громадський активіст Сергій Бондаренко, майстер-карбувальник Роман Терех.
“Тарас Шевченко писав: “Нема на світі іншої країни, немає другого Дніпра, а ви претеся на чужину шукати доброго добра”. Пророком та Мойсеєм може бути той, чиї слова будуть дороговказом через десятиліття, сотні та тисячі років. Слова, написані Шевченком у ХІХ столітті, є актуальні і сьогодні. Насправді немає в світі іншої країни, яка б виховала стільки героїв, починаючи з часів князівств і до сьогодні. Тарас Шевченко та його “Заповіт” – це те, з чого ми повинні черпати відповіді на запитання, які мучать кожного. Ми повинні пишатись своєю історією, культурою, мовою, які не мають аналогів у світі. Ми йдемо своїм шляхом і обов’язково переможемо”, – зазначив у своєму виступі заступник голови ЛОДА Роман Филипів.
Пісні на слова Тараса Шевченка “Заповіт”, “Думи”, “Реве та стогне Дніпр широкий…”, інші впродовж заходу виконував зведений хор Народної хорової капели “Освітяни” та Народного хорового колективу працівників культури, з піснею “Тече вода в синє море” виступив вокальний дует у складі Анастасії Солотви та Романа Калитина.
Варто зазначити, що 9 березня наш барвистий мистецький оберіг збагатився ще одним пам’ятним рушником із портретом Кобзаря та словами “Заповіту”. Його вишила бузецька мисткиня Ліля Андрєєва.
А ще під час урочистості голова райдержадміністрації Петро Мороз і заступник голови районної ради Роман Фурда вручили відзнаки бущанкам – переможницям обласного етапу IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім.Т.Шевченка – Кравчук Анні (уч.8 кл. Буської гімназії, 1 місце, наставники Ольга Антонишин та Світлана Коваль) та Дрозд Оксані (уч.10 кл.Ожидівської ЗОШ I –III ст., 3 місце, наставник Марія Покінська).
Вели свято Павло Теодоровський і Марія Камінська.

Особливістю пам’ятника, авторами якого є скульптори брати Сухорські, є те, що Шевченко зображений у повний зріст та в молодому віці, а не в звичному для нас, більш зрілому. У правій руці Великого сина українського народу – перо. Висота пам’ятника близько 2,5 метра. Пам’ятник виготовлений за спеціальною технологією із бетонної основи на мідній чеканці у повний зріст людини. Майстер декору Роман Терех.

На виготовлення скульптури були залучені кошти міської ради, громади міста та діаспори закордоном.
Нагадаємо, що 29 травня 2016 року на території біля Буського районного Народного дому відбулось урочисте освячення наріжного каменя на місці майбутнього спорудження пам’ятника Кобзарю.
На сьогодні у Буському районі встановлено п’ять пам’ятників Т.Г.Шевченку: в Олеську (скульптор Є.Дзиндра, 1950 р., мармурова крихта), у с.Тур’я (автор невідомий, 1963 р., мармурова крихта), с.Яблунівка (ск.В.Сколоздра, 1969 р., мармурова крихта), у Задвір’ї та Красному (В.Одрехівський, 1991 р., бронза, мармурова крихта).

busk-rda.gov.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top