В Буську відбулася зустріч-навчання з користувачами земель та головами місцевих рад

В Буську відбулася зустріч-навчання з користувачами земель та головами місцевих рад

1 грудня в залі засідань адмінбудинку РДА і райради за участю директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталії Хмиз відбулася перша серед районів області зустріч-навчання з користувачами земель та головами місцевих рад на тему: «Введення земель сільськогосподарського призначення в обіг на основі алгоритмів ефективного використання, впровадження моніторингу за введенням земель сільськогосподарського призначення». Участь у зустрічі також взяли: голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Головного територіального управління юстиції Ганна Гнатів, начальник відділу розпорядження землями сільськогосподарського призначення Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Іван Буришин.
Відкриваючи зустріч, голова РДА Петро Мороз поінформував присутніх про стан реєстрації договорів оренди землі у Буському району за останні роки, відзначив їх позитивну динаміку зростання, подякував головам місцевих рад і користувачам землі за серйозні зрушення, які відбулися у районі. «У період 2013-2017 років зареєстровано на території району 8 тисяч 950 договорів оренди. З них: в 2015 році – 1217, в 2016 році – 2057, а з початку 2017 року – 3463, що становить 40% від їх загальної кількості», – підкреслив очільник райдержадміністрації.

Директор департаменту АПК Львівської ОДА Наталія Хмиз розповіла про діяльність робочих груп та результати проведеного аудиту земель у Львівській області, який дав можливість зрозуміти, що відбувається у кожному з районів і по кожній сільській раді з державними землями, людськими паями, з ділянками, які не використовуються. Надалі покроково розповіла про правовий алгоритм дій голів місцевих рад у різних випадках, правові відносини, які мають скластися з аграріями, що піде на користь як місцевим громадам, так і користувачам земель, створить підгрунтя для уникнення можливих конфліктів.
Вже 15 грудня,- зазначила Наталія Хмиз, – перша дата моніторингу проведених заходів за введенням земель сільськогосподарського значення.
Вона та обласні фахівці, які прибули на зустріч-навчання, відповіли на запитання присутніх у залі, дали роз’яснення з правових питань використання земель.
У підсумках голова райдержадміністрації Петро Мороз повідомив, що вже з наступного тижня ініціює проведення зустрічей голів сільських рад і аграріїв у більш вузькому форматі, аби їм простіше було почути один одного у вирішенні проблемних питань.

В свою чергу голова районної ради Богдан Глова поінформував учасників зустрічі, що за результатами обговорень з фермерами та депутатами щодо використання земель померлих, районною радою у жовтні було прийнято Звернення до Голови Верховної Ради України щодо вдосконалення законодавства у сфері земельних відносин, підтримки фермерів та інших землекористувачів, де запропоновано спростити механізми набуття землі спадкоємцям: встановлювати кадастрові номера ділянок за державні кошти, мати право надавати ділянки, якими володітимуть місцеві ради, з перевагою саме тим фермерам, які уже володіють суміжними ділянками у цьому масиві. Також Богдан Глова зазначив, що оцінка земель за межами населених пунктів проводиться вчасно, а матеріали Львівської ОДА з алгоритмами дій районна рада надіслала у кожну з місцевих рад електронною поштою.

http://busk-rda.gov.ua/

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top