В Буську відбулося віче з нагоди 99-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

В Буську відбулося віче з нагоди 99-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

99 років тому, 1 листопада 1918 року, на західноукраїнських теренах було офіційно проголошено нову державу – Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР) на чолі з нашим земляком, громадсько-політичним діячем, вихідцем з Буська Євгеном Петрушевичем.
Вшановуючи пам’ять творців Західноукраїнської Народної Республіки, сотні бущан зібралися сьогодні біля пам’ятника Є. Петрушевичу, аби відзначити одну з найважливіших знаменних дат в історії України на тернистому шляху здобуття незалежності.
Перед учасниками віча виступили з промовами голова райдержадміністрації Петро Мороз і голова районної ради Богдан Глова, голова РО Братства ветеранів ОУН-УПА Мар’ян Длугош, про яскраві віхи історії цього часу розповіли учні гімназії, яка носить з 1997 року ім’я нашого відомого земляка.

Звертаючись до учасників зібрання, серед яких було багато молоді, голова РДА Петро Мороз висловив впевненість, що сучасні покоління українців побудують демократичну, успішну країну, про яку

мріяли наші предки, закликав повсякчас пам’ятати героїв, які віддали своє життя за славне майбутнє, за Україну.
«Я глибоко переконаний, що кожен з нас – жителів чудового Надбужанського краю, українців з діда-прадіда, у жилах яких тече волелюбна кров, зробить усе для того, щоб наша земля, рідна наша Україна завжди квітла, була заможною, демократичною, європейьскою державою.
Пам’ятаймо про тих, хто віддав своє життя у національно-визвольній боротьбі впродовж століть, пам’ятаймо про героїв

Небесної Сотні, про тисячі загиблих героїв – захисників України на сході. Завдяки їм ми маємо можливість жити», – зазначив Петро Мороз.

Здійснив історичний екскурс у події 1918 року, розповів про значення Листопадового зриву та про видатних постатей того часу, серед яких було немало мешканців населених пунктів нашого краю, голова районної ради, історик за фахом Богдан Глова. Кошик квітів до підніжжя пам’ятника президентові ЗУНР встановили голова РДА Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, заступник Буського міського голови Володимир Зеленюх. Керівники вклонилися світлій пам’яті президента Євгена Омеляновича та всіх тих, хто поклав своє життя впродовж віків на вівтар боротьби за волю та Українську державу.
Впродовж заходу музично-пісенний супровід здійснював народний хор працівників культури РНД (керівник Марія Іванів). Вела захід методист РНД Любов Огороднік.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top