В храмовий празник відбулося освячення престолу відновленої церкви Св.Параскеви в Буську

В храмовий празник відбулося освячення престолу відновленої церкви Св.Параскеви в Буську

У суботу, 10 листопада, у відреставрованій дерев’яній церкві Святої Параскеви в Буську відбулася Урочиста Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив правлячий архієрей Сокальсько-Жовківської єпархії владика Михаїл (Колтун).

За участю душпастирів Буського деканату УГКЦ Владика освятив престол відновленого храму, подякував керівникам органів влади району та міста, настоятелю церкви о.Василю, парафіянам, меценатам, усім, хто долучився до відновлення святині, якій цьогоріч виповнилося 310 років.
Серед учасників Богослужіння були голова РДА Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець, депутат Львівської облради Степан Рак, віряни з Буська та навколишніх населених пунктів.

Нагадаємо, що 12 серпня 2018 року відбулось офіційне відкриття після дворічної реставрації церкви Святої Параскеви – пам’ятки архітектури національного значення. За цей час було замінено підвалини, майже 30% брусів, повністю відреставровано бабинець до автентичного вигляду, поміняно підлогу, приведено до ладу внутрішні стіни, зроблено благоустрій території.

Довідково. Церква святої Параскеви — дерев’яна сакральна споруда, розташована в історичному передмісті Довга Сторона у північно-східній частині Буська. Внесена до реєстру пам’яток архітектури національного значення під охоронним номером 441/1.

Храм зведено за канонами народної архітектури галицької школи. Це дерев’яна двозрубна одноверха церква. Побудована з соснових брусів. Належить до рідкісного типу центричних споруд, що нагадують своєю планово-просторовою структурою ротонду. Центральний восьмигранний зруб витягнутий по осі схід-захід, до нього зі сходу примикає гранований пятистінний зруб. Центральний об’єм перекритий восьмигранним шатровим верхом, який поставлено на восьмерик з двома заломами і завершено сліпим ліхтарем. Центральний і східний зруби оточені піддашшям на приставних кронштейнах. Покриття ґонтове. Хори розміщені в центральному зрубі над аркою.

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top