В Олеському замку урочисто відзначили 40-річчя з дня відкриття музею-заповідника

В Олеському замку урочисто відзначили 40-річчя з дня відкриття музею-заповідника  

Олеський замок  – це історична перлина часів Київської Русі, це один із найстаріших замків на Україні. Зараз замок – це зразково зроблені хранилища скарбів української спадщини: в хранилищах понад 4 тис. квадратних метрів, 2,5 тисячі експонатів дерев’яної поліхрамової золоченої скульптури, 1,5 тисячі творів іконопису, біля тисячі портретів 17-18 століття.

Відкриттю музею “Олеський замок” у 1975 році передували 8 років титанічної розумової та фізичної праці по створенню експозицій. Це перш за все заслуга Бориса Возницького, Героя України, людини, яка все своє життя присвятила збереженню історичних пам’яток культури нашого народу.

Впродовж 40-ка років музей – відділ Львівської галереї мистецтв розвивався, вдосконалювався. Кількість туристів, що відвідує Олеський замок  перевищує 100 тисяч у рік.

У 2011році Олеський замок став фіналістом конкурсу”Сім чудес України”.

На урочистості з нагоди 40-річчя музею до Олеського замку завітало багато гостей : мистецтвознавців-науковців,  фахівців музейної справи, реставраторів, тих, хто пишається, цінує та дбає про нашу історичну спадщину.

Розпочалися заходи з урочистої академії .

Усі присутні вшанували пам’ять Бориса Возницького хвилиною мовчання.

Виконуюча обов’язки генерального директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Лариса Разінкова зазначила, що  Борис Возницький впродовж усього життя  “боровся за замки”.

Вона також висловила вдячність усім працівникам за те, що зберегли дух та стиль музею. “Це колектив небайдужих, відданих своїй справі людей”, – резюмувала Лариса Разінкова.

“Ви знавці української культури, оберігаєте кожен експонат. Дякую за те, що є хранителями наших національних надбань”, – сказав Владика Ігор (Возьняк).

З вітальним словом до присутніх звернувся також Олег Синютка. “Вам Бог дав можливість зберегти те, що століттями набував український народ, а це велика відповідальність. У вас в руках безцінні речі і ви увійдете в історію як люди, котрі їх зберегли та примножили, – зазначив керівник області. – Бориса Возницького, на жаль, уже нема серед нас. Втім, упродовж свого життя він зумів зібрати по-краплинах культурні надбання, які ще століттями будуть після нас. І це не лише культурні скарби Олеська, Львівщини, а це спадщина всього українського народу”.

Також керівник області вручив грамоти ЛОДА працівникам Олеського замку, окрім цього, нагороди вони отримали і від Міністерства культури України.

З  вітаннями з нагоди ювілею і подякою за жертовну працю на урочистості виступили голова Буської районної ради Богдан Глова, голова Буської РДА Петро Мороз.

Про історію відновлення замку, формування фондів розповіли завідувач музею «Олеський замок» Роман Соломка та провідний зберігач фондів музею Тетяна Сабодаш.

Надалі академію продовжила презентація наукового збірника, який містить дослідження і низку матеріалів, пов’язаних з Олеським замком.

Усі учасники свята оглянули виставку фотографій «Хроніка відродження замку. Фотоматеріали з архіву Бориса Возницького».

  У приміщенні монастиря відбулась презентація виставки «Фарфор і фаянс в інтер’єрі ХVІІІ-поч. ХХ ст. зі збірки Олеського замку». Як зазначили екскурсоводи , це тільки невелика частина усіх безцінних експонатів, які є у фондосховищах музею.

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top