В Олеському замку відбувся ІІ Міжнародний солодкий фестиваль “Надбужанські медобори”

В Олеському замку відбувся ІІ Міжнародний солодкий фестиваль “Надбужанські медобори”

Минулої неділі, 13 серпня, на території музею заповідника “Олеський замок” відбувся солодкий фестиваль “Надбужанські медобори-2017”. Гостей свята частували стравами та напоями з меду, а також провели цікаві майстер-класи та концертну програму.

Розпочали відкриття медового фестивалю спільною молитвою, яку очолив отець-декан УГКЦ, настоятель Храму Успення Пресвятої Богородиці смт Олесько Ігор Суходольський.

Душпастирі благословили та окропили святою водою пасічників, медову продукцію, реманент та усіх присутніх гостей солодкого надбужанського свята.

о.Ігор Суходольський:

 

 

 

 

 

 

Після спільної молитви над Олеським краєм гучно пролунав гімн медового етнофестивалю, музику та слова якого написала відома надбужанська співачка Ганна Грушицька. Виконали таку почесну місію: автор Ганна Грушицька та Богдан Тимчук, а мистецьким обрамленням став яскраво-колоритний 30-ти метровий вишитий український рушник. Вишили Надбужанські мисткині до 25-ї річниці Дня Незалежності України, і він поєднує в собі 26 вишитих рушничків із самоврядних одиниць району.

 

 

 

 

 

 

Цього медового святкового дня слова привітання для усіх  надбужанців та гостей пролунали від голови Буської РДА Петра Мороза, директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталії Хмиз, народного депутата Михайла Бондара, директора обласного центру Народної творчості та культурно-освітньої роботи Романа Берези, мера польського міста Бовтув Анджея Яблонського, депутата обласної ради Петра Жукровського.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після офіційного відкриття, привітання від депутатів та посадовців розпочалось танцювально-співоче дійство, десятки колективів із Надбужжя та сусідніх районів запальними танцями та чарівним співом розважали глядачів. На медовий фестиваль до Олеська розважитися та почастувати медові смаколики приїхали більше двох тисяч глядачів та понад пів сотні пасічників, з Буського та сусідніх районів. Чисельна польська делегація із захватом смакувала надбужанський мед та гучно аплодувала нашим районним талантам…

 

 

 

 

 

 

 

Під час фестивалю працювали три мистецькі майданчики, на яких усі охочі мали змогу виготовити щось власноруч: майстер-клас із флористики(Федина Леся), майстер-клас розпису хною Мехенді (Нестер Мирослава) та майстер-клас з виготовлення посуду з холодного фарфору(Нестер Ірина). Приватну колекцію стародавньої української вишиванки на фестивалі представила Ганна Грушицька.

 

 

 

 

 

 

 

Цього дня святковий настрій заполонив усіх: від малого до старого. Малюки смакували щойно зрізану вощину з медом, а люди поважного віку детально розглядали цікавий пасічницький реманент. Також на виставці-продажі гості свята мали змогу придбати різноманітні продукти бджільництва: мед, пилок, прополіс, медовий квас та інше. Не залишили байдужими гостей свята й пізнавальні атракції: вікторини, загадки, виставки старожитніх речей, пов’язаних з бджолярством. Усіх учасників художньої

самодіяльності, які розважали глядачів, переможців цікавих вікторин та поважних гостей свята нагородили цікавими подарунками: унікальними горнятками, баночками з медом та значками із емблемою фестивалю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Організували таке чудове солодке дійство: перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків та працівники відділу культури та туризму Буської РДА, ведучими свята були Люба Огороднік та Павло Теодоровський.

Більше фото на сторінці Буського Радіо у мережі Фейсбук.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top