В угіддях ДП “Буський лісгосп” провели облік мисливських та червонокнижних тварин(відео)
В угіддях ДП “Буський лісгосп” провели облік мисливських та червонокнижних тварин
У першій декаді лютого проводиться таксація лісових мешканців. Вона, можна сказати, основна і найдостовірніша. Бо якщо восени звірів рахують, опитуючи єгерів (кожен в своїх угіддях орієнтується, що там є) і дані уточнюють з допомогою контрольних прогонів, то взимку лісових мешканців можна порахувати на підгодівельних майданчиках.
Сезон полювання в Україні завершився. Тепер час, підрахувати кількість цих тварин. У суботу, 10 лютого, головний мисливствознавець Буського району Володимир Хомич, мисливці та єгері району зібралися в мисливських угіддях ДП “Буський лісгосп” поруч села Грабова, щоб порахувати тварин на двох ділянках загальною площею близько 25 гектарів. Детальніше про це у статті наших колег із zaxid.net.
Рахують звірів проганяючи їх з одного місця в інше. Для цього є загоничі і ті хто рахують дичину. По дорозі бачимо підгодівельні майданчики для кабанів. Їх мисливські господарства облаштовують навмисне, щоб втримати звіра.
Козулі харчуються зеленим листям ожинника. Його розкопують з-під снігу. Проте мисливське угіддя і для них заготовляє їжу. Тут трави та кормова сіль. Її дають тварині для смаку та травлення.
«Вінники заготовляємо літом, обов’язково травень місяць, щоби були зелені листочки. Кожні три дні приходимо, довідуємося, якщо сіно з’їджено – закладаємо нове», – розповів єгер Василь Сердюк.
Ділянка підрахунку – умовний квадрат. З півночі йдуть загоничі, а по боках стоять рахувальники. Завдання перших – криком зігнати звіра.
«Це не є спеціальні, кому як хочеться. Головне, щоб звіра зрушити з місця і вигнати на номера», – сказав мисливець Василь Думанський.
Про те, що тут є тварини, свідчать свіжі – не притрушені снігом сліди. Із першого прогону мисливці помітили дві козулі і два молоді кабани.
«Ми йшли, перейшли через канал було два кабани, перейшли на ліву сторону. Візуально молоді кілограм 70-80, а там сфотографувати не можливо, перейти не можливо», – подівся мисливець Андрій Бородійчук.
На іншій ділянці пощастило більше. Менше ніж за п’ять хвилин у наш бік поскакали козулі. Мисливці ще довго діляться враженнями. Пізніше побачене вписують у польові відомості.
«15 козуль підрахували, одного зайця і одну куницю, то свідчить про то, що в нас фауна є збережена», – підсумував мисливствознавець Буського району Володимир Хомич.
До кінця лютого ще можна полювати на лисиць. Пізніше у мисливському господарстві робитимуть рейди на бракон’єрів.
Comments