В Україні сьогодні відзначають День Державного Прапора. У Буську відбулася врочиста церемонія підняття державного прапора

В Україні сьогодні відзначають День Державного Прапора

День Державного Прапора сьогодні, 23 серпня, вже в 13-й раз відзначається в Україні.

Урочиста церемонія підняття державного прапора відбулася сьогодні о 9:00 по всій Україні та у нашому місті Буську.

Традиційно, урочистою ходою вулицями міста пройшла чисельна когорта держслужбовців, освітян, жителів міста у святкових вишиванках із великим синьо-жовтим прапором.  У центрі Буська, біля пам’ятника Незалежності на високому флагштоці урочисто підняли державний прапор України.  Цю почесну місію виконали голова Буської РДА Петро Мороз та Буський міський голова Ростислав Сліпець .

День Державного Прапора. Історія.

День Державного Прапора був затверджений офіційним святом указом тодішнього президента України Леоніда Кучми від 23 серпня 2004 року. Саме в цей день, в 1991 році, в сесійний зал Верховної Ради України був внесений синьо-жовтий прапор.
Фото: синьо-жовтий прапор у Верховній Раді в 1991 році.
У 2009 році наступний президент України Віктор Ющенко заснував щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні. До цього День прапора святкувався лише в Києві – 24 липня, на честь дня в 1990 році, коли синьо-жовтий прапор було піднято

над Київською міською адміністрацією. Синьо – жовтий прапор: символ української держави Верховна Рада України ухвалила постанову “Про прапор України” 18 вересня 1991 року, в якому затвердила до ухваленняя Конституції України дозволити в протокольних заходах використовувати синьо-жовтий прапор.

Внесення національного прапора до зали засідань

#нам25 Прапор, який ознаменував незалежність.Не випадково в День прапора ми згадуємо історичний момент внесення національного стяга до Верховної Ради. Це той символічний акт, який надав змісту проголошеній незалежності, бо показав, що новостворена держава – це Україна не лише за назвою, це Україна за суттю.Тарас Григорович колись писав: «Ну що, здавалося б, слова-слова та й голос, більш нічого, а серце б’ється, ожива, як їх почує». Так само можна сказати і про прапор: здавалося б, дві горизонтальні смужки, жовта і блакитна, але коли їх бачиш разом, то мимоволі серце починається битися швидше, розправляються плечі і в очах починає світитися гордість. Бо прапор це та символічна нитка, яка пов’язує нас всіх між собою і з нашою країною. Це наш оберіг і символ радості – згадайте, у всі радісні і сумні моменти прапор був з нами, ділив нашу долю. Це символ нашої єдності та нашого існування. Врешті-решт, там, де майорить наш прапор – там Україна.Відео з приватного архіву народного депутата першого скликання Ярослава Кендзьора.

Опубліковано Верховна Рада України 22 серпня 2016 р.

Причиною цьому – діюча на той момент Конституція УРСР, в якій державним прапором встановлювався червоно-лазуровий. Постановою від 28 січня 1992 року “Про Державний прапор України” Рада затвердила національним символом прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг синього кольору зверху, жовтого кольору знизу, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2: 3. В Конституції України 1996 року, статті 20, на законному рівні державним прапором країни був затверджений “стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top