В Україні сьогодні відзначають День Збройних сил

В Україні сьогодні, 6 грудня, відзначають 24-ю річницю утворення національної армії – Збройних сил України (ЗСУ)07d89cd1a325

Як правило, на загальнонаціональному рівні День ЗСУ відзначається привітанням всіх військовослужбовців президентом України, урочистою церемонією покладання квітів до могили Невідомого солдата та божественною літургією. У частинах української армії проходять урочисті збори, церемонії вручення державних нагород та святкові концерти. Програма свята завершується святковим феєрверком у містах-героях та містах розташування керівних центрів української армії.

На даний момент до складу Збройних сил України входять: Сухопутні війська, Повітряні сили, Військово-морські сили та Сили спеціальних операцій. Останні були створені тільки в 2015 р. на тлі російської військової агресії, що триває з весни 2014 р. на Донбасі та в Криму.

У березні 2015 р. президент України Петро Порошенко підписав закон про збільшення чисельності ЗСУ до 250 тисяч чоловік.

Зазначимо, що після здобуття Україною незалежності в 1991 р. до 2014 р. в Україні поряд з національним святом – Днем Збройних сил – відзначався “радянський” День захисника вітчизни 23 лютого. Проте в 2014 р. президент України Петро Порошенко вирішив скасувати його.

“Словосполучення “захисник Вітчизни” перестало бути абстрактним ритуальним висловлюванням. Воно наповнилося конкретним змістом, багатим на подвиги українського воїнства, безліччю битв і дат. Я наполягаю: Україна ніколи більше не буде відзначати свято за військово-історичним календарем сусідньої держави. Ми будемо вшановувати захисників своєї Вітчизни, а не чужої”, – заявив тоді Порошенко.

Замість цього Порошенко заснував нове для України свято – український День захисника вітчизни 14 жовтня, яке вперше відзначали на загальнонаціональному рівні в 2015 р.

Нагадаємо також, напередодні Дня Збройних сил України міністр оборони Степан Полторак повідомив, що його відомство продовжує нарощування бойового складу Сухопутних військ, а також відновлення Військово-морських сил України.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top