Варто знати. Що нового в оформленні спадщини

Оформлення спадщини було дуже болючим питання, оскільки потрібно було платити 5 % від суми успадкованого майна, що інколи деякими громадянами було просто нездоланною сумою

Крім коштів, що йдуть до державної казни із спадкового майна, яке приймає спадкоємець, потрібно потратити ще кошти на його оцінку та для нотаріуса. Сьогоднішня стаття, стосується нововведень у цій сфері.

Із підписанням Президентом України Закону України “Про внесення змін, щодо деяких питань спадкування ” було скасовано обов’язкову оцінку майна і запроваджено нульову ставку оподаткування  спадщини для спадкоємців першої та другої черг. 

Крім того, таке спрощення також пов’язане із реформою децентралізації органів місцевого самоврядування, оскільки передбачає можливість мешканцями сіл оформляти необхідні документи, що стосуються успадкування, за місцем офіційного проживання. Така опція є перспективною і дуже зручною, оскільки  відповідні послуги стали не лише більш доступними але і  суттєво економлять час та гроші.

Ще одним величезним плюсом цього Законом  є  відміна  обов’язковості  проведення оцінки майна і встановлює  нульова ставку оподаткування у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги. Тобто у разі оформлення спадку від чоловіка-дружини, батьків-дітей, баби-діда, брата-сестри.

Тут потрібно провести диференціацію: скасування оцінки майна для визначення розміру податку у випадках спадкування поширюється на спадкоємців другої і першої черги , а  звільняються від проведення оцінки та оподаткування при успадкуванні майна лише спадкоємці першої черги: батьки, діти; подружжя: чоловік, дружина.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top