Відповідь хранителя Музею “Олеський замок”, відділу Львівської національної галереї мистецтв Тетяни Сабодаш на обвинувачення Тараса Возняка

Відповідь хранителя Музею “Олеський замок”, відділу Львівської національної галереї мистецтв Тетяни Сабодаш на обвинувачення Тараса Возняка

На сайті Буського радіо ми опубліковували матеріали “Радіо свобода”, стосовно зникнення певних експонатів із фондів Львівської галереї мистецтв: “Понад 600 музейних експонатів XVI-XX століть не виявили у фондах Львівської галереї мистецтв”. Сьогодні подаємо статтю-відповідь Тетяни Сабодаш, стосовно ситуації навколо фондосховищ Олеського замку.

Щодо скульптури  

Андрійчук Л.Б. подавали загальні списки по Галереї, чого бракує. За загальні галерейні списки несу відповідальність не я, як зберігач одного відділу, а Хомин І. – головний зберігач Галереї. Я відповідаю лише за те, що отримувала і за що розписувалась.

Група скульптури – “Різьба по каменю”, “Св. Онуфрій”, “Голова Христа” – ці експонати по актах я не отримувала і мої підписи на актах відсутні. Андрійчук Л.Б. (відділ обліку фондів) це достеменно відомо, бо ми тисячу разів разом з нею перевіряли акти надходження.  Чому вона Вам не подала істинну інформацію – це на її совісті. Група скульптури С І – за останньою інвентаризацією у мене зійшлась повністю у фондах, окрім названих трьох експонатів, які у фонди не поступали.

2)     Стосовно меблів.

Меблі поступали в галерею без номерів, їх потім розвозив по відділам Возницький Б.Г., який поспішав робити експозиції  в музеях. Слідом за меблями у Львові, у відділі обліку, писали акти, які цей відділ не спішив ставити на меблі, бо треба було їхати в село. Чому не їхали, чому не контролювали – запитайте, будь ласка, у Хомина І.М. та Андрійчук Л.Б. Меблі, які поступали до мене, усі задокументовані. 18 меблів, які Ви так грізно перечисляєте, є, але на них відділ обліку до сих пір не поставив номери. Чому? Спитайте у своїх наближених – чому такий безлад в документах і до сих пір не наведений порядок в актах?

Повторюю – я відповідаю лише за ті експонати, що я отримувала по документам і за що я розписувалась. Цю істину знає кожен музейник.

3)     Стосовно Гавареччини

Всі експонати гаваречанської кераміки задокументовані інвентаризаційною комісією, включаючи і експонати без номерів. Ми встановили, що у відділі обліку були допущені помилки з номерами на експонатах і їх найменуваннях. Це все є зафіксовано комісією. Ніхто з працівників замку нічого не міняв і не писав – усі документи можна перевірити. Чому не контролювали – запитайте у Хомина І.М. та Андрійчук Л.Б. До речі, Андрійчук Л.Б повністю знає про що йдеться, ми з нею не один день і не один місяць перевіряли, уточнювали кожен експонат і кожен пункт. Чому вона подала Вам, генеральному директору, невірну інформацію про стан речей по Олеському замку, я не знаю.  Може вона і говорила Вам, але у Вас своя установка – спаплюжити всіх, хто працював з Возницьким Б.Г. 

То ж хто наступний??

Я чекаю будь-якої перевірки, якій я надам усі документи й експонати, за які відповідаю. І не потрібно на мене навішувати загальний список пропаж у галереї, до якого я не маю жодного відношення.

Тому, розберіться спочатку у себе “вдома” перш, ніж здіймати ґвалт, інакше можна запросити поліцію і до Вас особисто як до директора, який не знаючи стану речей, звинувачує людей у крамолі.

http://prostir.museum

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top