Вiн залишився таким, яким запам’ятали його люди — бунтiвником, що перевернув країну, збудив її з комунiстичного сну, хотiв для неї добра та щастя.

24 грудня виповнився 81 рік від дня Народження В’ячеслава Чорновола

“Українська армія має стати улюбленицею українського народу” – Чорновіл

Вiн залишився таким, яким запам’ятали його люди — бунтiвником, що перевернув країну, збудив її з комунiстичного сну, хотiв для неї добра та щастя.

Вiн не вмiв торгувати принципами, не йшов на компромiс iз совiстю. Через це здобув величезну популярнiсть. Але й водночас пережив страшну трагедiю — зраду найближчих соратникiв.

…У 1998 роцi вiн привiв до парламенту команду iз 48 однодумцiв. I щиро вiрив, що зможе покластися на них за будь-яких обставин. Але вже за кiлька мiсяцiв 30 найближчих соратникiв зреклися його.

«Україна починається з тебе…» – ці  слова, які є надзвичайно актуальними і в наш бурхливий час, належать великому українцю та державнику В’ячеславу Чорноволу. Усе своє свідоме життя він поклав на вівтар служіння батьківщині. 

Талановитий журналіст, публіцист, громадський і політичний діяч, він став початком відродження українства у другій половині ХХ століття: започаткував рух шістдесятництва, дисидентства, ініціював створення Української Гельсінської Спілки. За свою проукраїнську позицію 17 років перебував  на засланні. Та мордовські табори не зламали борця, а лише загартували його дух, зміцнили характер, утвердили переконання та цілі. Повернувшись із заслання, він розгорнув активну боротьбу за незалежність України і до кінця своїх днів не схибив із обраного шляху.

Сьогодні в читальній залі Буської ЦРБ ім.І.Котляревського з участю бібліотекарів, працівників відділу культури та туризму Буської РДА, представників місцевої влади  та користувачів бібліотеки відбувся вечір історичного портрета «З когорти великих українців», присвячений  81 – літнім уродинам В.Чорновола.

«Не маємо права не згадати сьогодні ім’я великого подвижника нації, яким був В’ячеслав Чорновіл», – говорила у своєму виступі начальник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька. – Такі, як він, народжуються лише раз. Такі, як він, рухають історію». ЇЇ доповнили голова Буської районної ради Богдан Глова та заступник голови Буської РДА Тетяна Сай, зауваживши, що завдячуючи В’ячеславу Максимовичу, маємо сьогодні незалежну Україну. І не втратити державу – наш святий обовязок. Тому маємо працювати усі разом заради майбутнього, слідуючи заповітам справжнього сина свого народу  Вячеслава Чорновола : «Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі».

В ході заходу його учасники переглянути короткий фільм про В’ячеслава Чорновола з циклу «Обличчя української історії» та ознайомилися із матеріалами книжково – ілюстративної виставки, присвяченої видатному громадському діячеві.

 

Історична довідка

В’ячеслав Чорновіл загинув у автомобільній катастрофі 25 березня 1999 року. Автомобіль, у якому лідер Руху повертався з Кіровограда, на великій швидкості врізався у вантажівку з причепом, що розверталася. Також загинув водій Чорновола. Його прес-секретар Дмитро Понамарчук був госпіталізований з важкими травмами. Чоловік, який перебував за кермом вантажівки, серйозних травм не отримав. Однак через деякий час помер і він.

Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top