Влада та громадськість Буського району вшанували учасників бойових дій на територіях інших держав

Влада та громадськість Буського району вшанували учасників бойових дій на територіях інших держав

15 лютого, у День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав, у Буському районному народному домі відбувся захід-спомин про події війни у Афганістані (1979-1989 роки) та пошанування краян, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій у різних куточках планети.

  Захід розпочався спільним виконанням Державного Гімну України, переглядом тематичного документального фільму та хвилиною мовчання в пам’ять про військовослужбовців, які загинули під час військових дій та не повернулися до своїх домівок з Афганістану, з війни на сході, з миротворчих місій під егідою ООН.

Серед бущан, які не повернулися з афганської війни, – прапорщики Віктор Ющенко (похований у Буську) та Олег Мурський (похований у с.Задвір’я). Звертаючись до ветеранів-військовослужбовців, голова райдержадміністрації Петро Мороз відзначив їх хоробрість, високий професіоналізм, відданість військовій присязі. “Куди б не закидала доля українців, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу, відзначалися хоробрістю та високим рівнем професіоналізму. Ми схиляємо голови перед тими, хто пролив свою кров заради забезпечення миру. Ми завжди будемо пам’ятати всіх тих, хто не повернувся. Це були справжні відважні люди, яких, на жаль, не дочекалися матері, дружини, друзі”, – зазначив Петро Мороз. Також очільник району пригадав своє армійське життя. Тоді, у далекому 1979 році, він також писав рапорт, аби його направили для проходження служби у Афганістан.
В свою чергу, голова районної ради Богдан Глова нагадав присутнім про політичні причини введення радянських військ у Афганістан, про жахливі цифри втрат, до яких призвела ця десятирічна війна. “З афганської війни не повернулися додому 3360 українців, з них 3280 – загинули, а 70 пропали безвісти та попали в полон. 8 тисяч з тих, що повернулись, отримали поранення та 4,5 тис. стали інвалідами. Це – цифри офіційної статистики, яка в різних джерелах різниться, а насправді втрат було набагато більше. Боляче усвідомлювати, що й зараз наша країна, весь український народ ведуть збройну боротьбу з російським агресором на сході, гинуть військові, гинуть мирні люди, тисячі залишаються каліками, а діти без батьків. Нагадаю, що ще в часи Майдану була сформована Афганська сотня. Згодом воїни-афганці уже на сході, у війні з російським агресором, ділилися своїм бойовим досвідом з іншими захисниками України.
Тому від усього серця бажаю Вам, Вашим рідним і близьким, мирного неба, міцного здоров’я, щастя і добра. Нехай людські шана та вдячність залишаються з Вами назавжди, – сказав Богдан Глова.
Надалі слово мав голова районної організації ветеранів Афганістану Олександр Гусєв, який висловив вдячність голові РДА Петру Морозу та голові районної ради Богданові Глові за всебічне сприяння та допомогу афганцям, а начальнику відділу культури і туризму РДА Людмилі Ціхоцькій за належну організацію в районі національно-патріотичних заходів.
Квіти керівники органів влади Петро Мороз і Богдан Глова вручили жінкам: учасникам війни в ДРА Олені Гусєвій та Людмилі Дем’янюк, бущанці Світлані Гаврилюк, яка протягом десяти останніх років опікується в районі проблемами ветеранів Афганістану.
Після офіційної частини з музичним дарунком для учасників бойових дій на території інших держав виступили вокалісти: Оксана Піджарко, Роман Калитин, Марта Рутецька.
Вели захід методисти РНД Любов Огороднік і Ірина Калиновська.

А ще в першій половині дня ветерани війни у Афганістані побували на могилах своїх побратимів у населених пунктах району, де помолилися та поклали квіти, а в обідню пору разом з головою РДА Петром Морозом і головою райради Богданом Гловою взяли участь у панахиді за загиблими в Буському храмі Св.Апостолів Петра і Павла.

busk-rda.gov.ua

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top