Вшанування пам’яті загиблих українців у Павлокомі

 Українці в Польщі. Місія патріотична.

Вшанування пам’яті загиблих українців у Павлокомі

5 березня.

Добрими дорогами Польщі по звивистій долині Сяну, повз яскраві доглянуті села прямували бужани в Павлокому. Назва села – символ болю і страждань, жерв українського народу. 366 невинноубієнних. Головно дітей, жінок, старих, єдина провина яких та, що вони – українці. Це не ятрення ран, це рефлексія на розпочату сусідами немудру політику нової ворожнечі.

Кинути камінь може той, хто безгрішний.

Як наголосив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет «Український та польський народ є християнськими народами, а Господь Ісус Христос закликає нас прощати провини один одному, закликає до любові й миру між собою… Повинна залишитися пам’ять. Ми разом маємо гідно вшановувати жертв українсько-польських конфліктів, молитися за них. Закликаю всіх українців та поляків зберігати у серці християнські слова: прощаємо і просимо прощення».

У Павлокомі вшанування жертв українсько-польського протистояння було велелюдним, врочистим, сумним. Панахида за участю Владики і духовенства та щирі молитви кожного присутнього. Промови єпископа, голови обласної ради Олександра Ганущина та очевидця  і заледве не жертви тих страшних подій п.Федака зворушували пам’ять і взивали молитвою до синіх весняних небес: таке не повинно повторитися! Пам’ять має бути на сторожі Богом даного життя.

Леся Дацко

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top