Як перевірятимуть український бізнес із 1 квітня

Як перевірятимуть український бізнес із 1 квітня

З квітня 2017 року в Україні має почати діяти новий порядок проведення перевірок бізнесу інспекторами Державної служби з питань праці. Про це заявив глава відомства Роман Чернега.

Чиновник запевнив, що метою прийняття зазначеного документа не є збільшення перевірок або нарахування штрафів, однак не виключив, що в особливих ситуаціях це все ж може статися.

Крім того, за словами Чернеги, кількість перевірок може зрости у зв’язку з рішенням Кабінету міністрів проінспектувати підприємства однієї галузі в екстрених ситуаціях, а також на підставі рішень судів або правоохоронних органів.

“Якщо буде прийнята норма, що дозволяє проведення перевірок на підставі інформації в ЗМІ та інших загальнодоступних джерелах, рішення про перевірку зможу приймати я або керівник певного управління”, – додав глава Держслужби з питань праці.

Чернега також підкреслив, що не виключає проведення нічних перевірок на деяких підприємствах. В першу чергу, це стосується тих компаній, які працюють в нічну зміну або будуть переходити на роботу вночі в силу економічних стимулів. Разом з тим, він уточнив, що такі рейди можливі тільки за наявності вагомих причин для них і будуть жорстко регламентуватися легальними повноваженнями інспекторів, а також чітко прописаними даними в направленні на перевірку.

Що стосується штрафів за порушення трудового законодавства, то, за словами, чиновника, в 2017 році вони істотно збільшилися, але контролюючі органи не поспішають відразу виписувати порушникам величезні суми – про них мова йде тільки в окремих особливо складних випадках.

Максимальний штраф у 320 тис. грн може бути виписаний тільки за недопуск інспектора на підприємство для перевірки наявності/відсутності неоформлених працівників.  Такий штраф повинен стати приводом для бізнесу задуматися про відповідальність і перехід в легальне поле.

Про порядок проведення перевірок, основні порушення Закону про працю та адміністративну відповідальність  в інтерв’ю Буському радіо розповіла головний дерджавний інспектор Головного управління держпраці  у Львівській області Наталія Щерба.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top