ЯК ВІДЗНАЧАЛИ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ОСВІТЯНСЬКИХ ЗАКЛАДАХ РАЙОНУ

ЯК ВІДЗНАЧАЛИ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ОСВІТЯНСЬКИХ ЗАКЛАДАХ РАЙОНУ

***9 листопада, в День української писемності та мови, в НВК «Тур’янська ЗОШ І-ІІІ ст.» відчувався святковий настрій, бо багато вчителів та учнів прийшло у вишиванках.
З нагоди цього свята зусиллями Ковальчук О. Я. та учнями була підготовлена виставка малюнків «Мова – жива душа народу».
Літературно-музична композиція «Без мови рідної, дитино, й народу нашого нема» зібрала в актовому залі багато слухачів. Учні із сцени декламували вірші, гуморески, промовляли скоромовки, а також виконували музичні номери.
Школярі 3 класу підготували сценку про словники української мови, а шестикласники показали інсценізацію народної легенди про дівчину-Україну.
Також четверо учителів та 22 учні взяли участь у радіодиктанті.
Українська мова буд жити вічно, якщо в серцях українців буде до неї така любов, як у нас.

***З особливим трепетом та хвилюванням відзначили День української писемності та мови у Заводській ЗОШ І-ІІІ ст.
9 листопада школа цвіла від розмаїття вишиванок, у яких прийшли наші учні та вчителі. Так, на загальношкільній лінійці учні 2 класу під керівництвом класного керівника Чучман Л. В. розповіли присутнім про величезне значення української мови для кожного громадянина нашої держави.
Учитель української мови та літератури Дацків Д.М. на презентації «День української словесності і мови» довела учням 5 класу, що мова – це серце нації і канва, на якій людина вишиває узори свого буття, це особистість, яка має обличчя, характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність, своє минуле і майбутнє, що мова – це невичерпна духовна скарбниця, до якої народ безперервно докладає свій досвід, розум і почуття.
Учні 6 класу під керівництвом вчителя Масловської Л. Б. позмагалися на уроці-турнірі знавців лексикології та фразеології. З`ясували, що шлях становлення і розвитку української мови – це тернистий шлях боротьби. Незважаючи на це, українська мова – це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського. І всі українці мають зрозуміти, що ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна, починається з кожного з нас.
Крім того, за традицією, у цей день транслювався Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до написання якого долучилися вчителі та учні школи (інф.педагога-організатора Заводської ЗОШ І-ІІІ ст. О.Ткачук).

*** Традиційно в Утішківській ЗОШ І-ІІст. відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.
9 листопада відбулася святкова лінійка «Слово до слова – складається мова», яку підготувала вчитель української мови Дика М.В. ,а також учні школи та вчителі взяли участь у написанні радіодиктанту «Наші пісні».
10 листопада педагог-організатор Тимоць О.С та вчитель музики Бекар О.М. провели виховний захід «Мово моя солов’їна» в ході якого, діти мали змогу дізнатись про витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов, походження і розвиток. Головна мета заходу – ознайомити учнів з історією України, виховувати почуття глибокої любові до української мови (інф. педагога-організатора Тимоць О.С.).

***Мова – надбання предків, наше багатство. Про це ми повинні пам’ятати кожного дня, а особливо – в День української писемності та мови.
З метою возвеличення рідної мови 9 листопада в НВК «Чанизька ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» Пристанська Мар’яна Володимирівна, вчитель української мови та літератури, провела з учнями 6-го (команда «Мовознавці») та 7-го (команда «Розумники») класів вікторину «Подорож океаном рідної мови». Учасники команд гідно змагались у різноманітних конкурсах на знання української мови («Розминка», «Хвилинка», «Фольклор для мене завше диво…», «Поклич мене, поклич», «Гостре словечко коле сердечко» та ін.), були активними, чемними, красномовними, зарекомендували себе як культурна молодь, яка усвідомлює велике значення мови в житті народу. За підсумками членів журі змагання закінчилось нічиєю. Команди нагородили дипломами за участь у заході, пам’ятними подарунками.
Цього дня вчителі-словесники (Ващук Зіновія Василівна, Кіт Олександра Володимирівна) залучили також усіх охочих до написання радіодиктанту національної єдності.
Ті, хто взяли участь у заходах, присвячених Дню української писемності та мови, зрозуміли, що знання рідної мови та вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини. Пам’ятаймо слова відомого грецького філософа Сократа: «Заговори, щоб я тебе побачив!».

***Дев’ятого листопада, у День української писемності та мови, в Побужанській ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено радіодиктант національної єдності. Це сімнадцятий за ліком радіодиктант. Цьогоріч він проходив під девізом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».Диктант, під назвою «Наші пісні», було прочитано в ефірі «Українського радіо» Олександром Авраменком.
Зокрема, у написанні взяли участь 37 школярів – це учні 7-11 класів, 10 вчителів та 8 осіб з громадськості. Переможців оголосять у грудні , тож чекаємо результатів з нетерпінням (Вчитель української мови і літератури Середа О.Л.).

*** Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.
9 листопада НВК «Полтвівська ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ» разом з усією Україною відзначала одне із найголовніших свят нашої нації – День української писемності.
От і в цей особливий день наша школа цвіла від розмаїття вишиванок, у яких прийшли наші учні. Школярі нашого закладу разом з вчителями української мови підготували урочисту лінійку, де розповіли про красу та багатство нашої мови, також стартував Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Крім того, за традицією, у цей день транслювався Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до написання якого долучилися не лише учні школи, але й вчителі. Святкування дня писемності закінчилося декламування віршів відомих поетів про українську мову ( педагог-організатор Киц О.М.).

***Цього року українці всімнадцяте писали радіодиктант. Традиційно всеукраїнський радіодиктант національної єдності приурочують до Дня української мови та писемності, тож, окрім перевірки орфографії та пунктуації, акція має ще й об’єднавче значення.
До написання радіодиктанту міг долучитися кожен, адже велась пряма трансляція по радіо, телебаченні й в інтернеті.
Випробування почалося о 12:30. Писали під диктовку доцента Київського університету імені Бориса Грінченка, теле- і радіоведучого Олександра Авраменка.
Учні ОЗНЗ «Буська ЗОШ І-ІІІст. №1» зібралися у затишному класі, де разом з вчителями написали диктант, тема якого «Наші пісні». У написанні диктанту взяло участь 28 учнів від 6 до 11 класу.

***У Красненській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Буського району провели День писемності та мови вчителі-словесники.
Вони нагадали усім учням, що мова є не лише засобом спілкування, вона олюднює, шліфує людську душу, формує світогляд, робить людину істотою духовною. Хоча, на превеликий жаль, не всі розуміють значення і велич рідного слова в нашому житті. І не тільки не розуміють, а й раз по раз зрікаються рідної мови, щоб бути ” таким, як усі”…
Для уникнення подібної ситуації в нашій школі педагоги Юлія Роман-Ярошевська, Ірина Дусан та Анна Томашевська вже з самого ранку проводили різні цікаві заходи.
Вранці всю шкільну родину в фойє зустрічали учні 6-А класу, які виступали в ролі ввічливих слів. Кожен охочий міг отримати солодке печиво із висловом про мову. Шкільні коридори прикрашені цікавинками української мови: фразеологізмами, словами-синонімами, проблемними випадками наголосів, а для учнів перших класів цікавими стали слова для запам’ятовування кольорів веселки. Родзинкою святкування став флешмоб “Частини мови” для учнів 5-8 класів. Старшокласники приєднались до національного радіодиктанту єдності. Весь день був наповнений любов’ю до рідного слова.
Бережімо і плекаймо рідну мову, адже саме вона є джерелом народної пам’яті, що з’єднує минулі та прийдешні покоління, безцінною спадщиною, яка бережливо передається з роду в рід. Як сказав поет Борис Олійник: “І тільки Слово береже в основі безсмертя української душі!”(Ірина Дусан, педагог – організатор).

***День української писемності та мови відсвяткували у Гумниській ЗОШ І-ІІ ступенів.
Учні 5-9 класів під керівництвом учителя української мови і літератури Сірої Галини Михайлівни підготували усний журнал «У писемності та мові – наша сила». Школярі розповіли про етапи становлення та розвитку української мови, її значення в житті кожної людини. З метою поширення педагогічного досвіду Сіра Г.М. запросила колег на відкритий урок з української мови у 9 класі.
Учні 1,3 класів взяли участь у годині спілкування «Рідна мова чиста, як сльоза» під керівництвом Іванів Ганни Омелянівни. Вірші, прислів’я та приказки про українську мову звучали з уст дітвори.
Класну годину «О слово рідне, хто без тебе я?» для другокласників підготувала Бойко Ольга Володимирівна. Учитель наголосила на ролі
Т. Шевченка та І.Франка у розвитку української мови.
Класний керівник 5,6 класів Короляк Лідія Андріївна залучила школярів до бесіди «І багата, і чудова моя рідна українська мова». Різнобарв’я вишиванок і святковий настрій спонукали учнів до натхненного читання поезій про мову.
Під час виховної години «Рідне слово, материнська мова» учні 7 класу вшанували пам’ять Нестора Літописця. Класний керівник Батюк Оксана Миколаївна розповіла цікаві факти з життя давньоруського подвижника, покровителя учителів та учнів.
Дев’ятикласник взяли участь у вікторині «Вічне слово», яку підготували разом із класним керівником Іванів Богданою Володимирівною. Школярі здійснили короткий екскурс в історію рідної мови. А ребуси, кросворди, мовознавчі вікторини стали основою жвавих обговорень, виру емоцій та висновків про значення української мови у житті громадян нашої держави. Учні 5-9 класів і вчителі навчального закладу долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Незважаючи на хвилювання, учасники залишали клас з гарним настроєм та позитивними враженнями.

******У НВК «Новосілківська ЗОШ І-ІІ ст. ім.М.Шашкевича» Буського району було проведено свято “Наш скарб — рідна мова”, приурочене Дню української писемності та мови. Діти зібралися у святково прибраному залі, щоб вже вкотре вшановувати нашу рідну мову, ще раз почути щирі слова любові й вдячності до неї, згадати нелегкий шлях її розвитку.
У святі взяли участь діти усієї школи, звучали вірші Т.Шевченка, Л.Українки, М.Шашкевича, гуморестичні сценки, пісні про мову, а також танцювальний гурток під керівництвом Гуменної І.С. затанцювали таночки на дану тематику.
Свято підготувала вчитель української мови та літератури А.І.Ковальська.

 

***День української писемності та мови у Ракобовтівській ЗОШ І-ІІ ступенів

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top