Як захистити сад восени від шкідників і хворіб
Як захистити сад восени від шкідників і хворіб
У фруктових дерев багато ворогів, це і шкідники, хвороби, гризуни, і несприятливі кліматичні умови. Обробка плодових дерев восени повинна врахувати всі ці негативні фактори, і їм запобігти.
У зв’язку із цим потрібно провести ряд заходів:
обприскування дерев восени
збирання опалого листя і пошкоджених плодів,
перекопування ґрунту,
обрізка дерев (можна робити навесні).
Перед описом заходів боротьби із хворобами і шкідниками нагадуємо, що обробка дерев восени від шкідників повинна проводитись у бездощову і безвітряну погоду. Найкращий час для обробки – зібраний врожай, опало листя, але ще немає заморозків.
Якщо ви не бажаєте виносити опале листя із саду, то їх також обприскайте сечовиною. Ця речовина знищує яйця і лялечок шкідників фруктових дерев і кущів.
Осіння обробка плодових дерев може проводитись і за допомогою бордоської рідини. Для цього підходить 1% розчин, і він ефективний проти таких хвороб, як: гниль на плодах, парша, борошниста роса.
Обробка дерев восени залізним купоросом особливо показана для старих дерев, які покриті мохом, в яких люблять ховатись шкідники дерев. Тільки врахуйте, що у залізний купорос не дається вапно.
Окрім захисної функції, дерева потребують заліза (у розумних дозах), і така обробка позитивно впливатиме на майбутній врожай кісточкових.
Обприскування саду мідним купоросом – хороший спосіб допомогти деревам вистояти проти хвороб і шкідників.Для цієї мети підійде 1% розчин (100 грам на 10 л води), який ефективно бореться проти гнилі і парші на фруктових деревах. Крім цього, цей засіб ефективний для обробки черешень, аґрусу, сливи, вишні, аличі, та ін.Також, розчин мідного купоросу рекомендують у боротьбі зі такими хворобами винограду, як мільдю, антракноз, бактеріальний рак, п’ятнистий некроз.
Провідні виробники засобів захисту рослин регулярно випускають нові, більш ефективні, менш шкідливі засоби боротьби із хворобами і шкідниками.
Взимку, коли стає менше корму, до вас «у гості» можуть навідатись шкідники (особливо зайці). Тому, стовбури дерев потрібно якось захистити.Для цього найкраще їх обв’язувати металевою або протимоскітною сіткою, але так, щоб гризун не міг залізти під сітку.Бажано збирати опале листя, виносити із саду, і закопувати на компост. У ньому переховується багато шкідників, і є збудником хвороб.Крім цього, варто зривати засохлі, муміфіковані плоди, які також є джерелом захворювань для фруктових дерев.
Не забувайте перекопувати сад на зиму. Адже шкідники ховаються від холодів у грунті, на безпечній глибині. Перекопуючи землю, ви викидаєте їх на поверхню, де вони загинуть від морозів, або стануть жертвою птахів.Від морозів і птахів шкідники ховаються у старій корі. Тому, металевими щітками потрібно очистити дерево від старої кори, а потім побілити розчином, який включає інсектициди. Це дає можливість позбутись шкідників у різних стадіях (дорослі особини, лялечки, яйця).Перед процедурою, постеліть клейонку біля стовбура, щоб лялечки і яйця шкідників не падали на землю.
Статтю підготувала: державний фітосанітарний інспектор відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області П’ятниця Ольга Дмитрівна.
Comments