Яскраве театральне дійство “Старовинне українське весілля Бущанського краю” презентували громаді працівники культури району

Яскраве театральне дійство “Старовинне українське весілля Бущанського краю” презентували громаді працівники культури району

7 червня працівники культури Бущини провели надзвичайно цікавий і захоплюючий районний семінар-практикум для керівників музичних та аматорських театральних колективів, директорів та художніх керівників Народних домів. У Красному, на території ресторану-музею “Петрова садиба” яскраво і гучно відсвяткували “Старовинне українське весілля  Бущанського краю”. Колоритне театралізоване дійство підготували  творчі колективи з усіх куточків району під керівництвом методистів РНД та відділу культури та туризму. Усе відбувалося як на справжньому весіллі: чарівні наречена і наречений, дружби і дружки, батьки молодої пари, свахи, староста, хрещені батьки, гості, весільні музики і весільний стіл.

Усі дійові особи у яскравих і колоритних національних костюмах і вишиванках. Найбільшого подиву і захоплення варті акторські здібності наших творчих бущан, кожен учасник дійства настільки органічно увійшов у роль, що глядачам важко було повірити, що це тільки відтворення весільного обряду. Зворушливо звучали весільні переспіви, яких так бракує на сьогоднішніх весіллях. Як і колись, кожна дія у весільному обряді супроводжувалась співом.

Наші талановиті актори відтворили етнічні традиції з точністю до кожної деталі. Починалось усе із запрошення на весілля, яке супроводжувалось гуморними оповідками свах, опісля , у “поклінний вечір” молода пара кланялась батькам і просила благословення, наречена дарувала своєму обранцю вишивану сорочку, а удень весілля нареченій розплітали косу, одягали у святкове вбрання, а нареченого і гостей зустрічали у весільній брамі, і після гуморних “торгів”, показу несправжньої молодої, впускали до оселі нареченої , після освячення батьками пара рушала до шлюбу, а опісля за гостинним столом приймала вітання усіх гостей.Як і зазвичай, забава супроводжувалась веселою музикою, співами і запальними танцями, а завершувалась побажаннями “Многих літ”.

 

 

 

 

 

 

У театралізованому дійстві брало участь більше 30-ти аматорів сцени, серед яких працівники культури, директори народних домів, а також народний ансамбль пісні та музики «Перевесло» з Олеська(кер.Є.Гнатюк), хореографічний колектив «Плеяда» із Красного ( керівникМар’яна Журавська), зразкова хореографічна студія «Арніка» (керівник Андрій Діяк) та аматорський театральний колектив «Свічадо» Буського РНД.

 

 

 

 

 

 

Весільну браму для заходу оформила художниця Ліля Андреєва, хвойні гілки привіз директор Гутисько-Тур’янського Народного Дому, директори сільських Народних домів підготували святковий стіл, напекли калачів, солодощів, усіляких наїдків і напоїв.
Автор сценарію, художній керівник, методист Буського РНД Оксана Шквір та методист музичного жанру Ірина Калиновська.

За  яскраве самобутнє і професійне дійство, велику працю і талант, збереження і популяризацію українських традицій усім учасникам подякували заступник голови РДА Тетяна Сай, керівник відділу культури та туризму Людмила Ціхоцька, провідний методист музичного жанру Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно- освітньої роботи Назарій Любінець. А  глядачі свою вдячність висловили щирими оплесками. Таке дійство варто побачити усім.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top