Йосипівські школярі готуються до Великодніх свят

Йосипівські школярі готуються до Великодніх свят

Ще зовсім небагато залишилось до Великодня – цього світлого свята, повного стародавніх традицій, одна з яких – приготування великоднього кошика , невід’ємним атрибутом якого завжди залишається писанка.

Цього тижня у Йосипівській школі відбувся майстер-клас з писанкарства для дітей , який провела Оксана Турченяк . Вона підготувала для присутніх цікаву та пізнавальну презентацію про писанкарство, в якій розповіла про символіку кольорів та орнаментів писанки.

Після нетривалої підготовки, під таємниче світло свічки всі поринули у творчу роботу. Сам процес виглядав наступним чином: чисте яйце спочатку поділяють на умовні частини (вздовж і впоперек) тоненькими штрихами за допомогою простого олівця; за наявними ескізами або ж за покликом власної фантазії малюють перші узори; далі їх необхідно обвести розтопленим воском за допомогою писачка і свічки. Після цього розписане воском яйце опускають у фарбу (починають від світліших тонів фарби), а після цього, залежно від кількості кольорів, повторюють процедуру. Головним і фінальним акордом є зняття воску. Для цього писанку підносять до полум’я свічки (важливо: боком,  щоб не утворилося чорних димових плям) та розтоплений віск витирають серветкою.

Все – писанка готова! Діти брали активну участь у процесі розпису писанки, та з радістю допомагали один-одному.

Кожен з учасників цього майстер-класу розписав писанку за власним вподобанням, використовуючи традиційні орнаменти писанкарства.

                                                                                                                               Директор Йосипівської школи Валентина Дудак

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top