З 1 квітня цього року перерахують пенсії працюючим пенсіонерам

З 1 квітня цього року перерахують пенсії працюючим пенсіонерам

З 1 квітня цього року перерахують пенсії працюючим пенсіонерам, а саме: особам, які отримують пенсію по віку, по інвалідності і за вислугу років. Проте за вислугу років лише тим особам, які на момент перерахунку досягли пенсійного віку.

Однак цей перерахунок стосується винятково тих, хто після виходу на пенсію продовжував працювати, набував страховий стаж, але свого часу не звернувся або поки що не звернувся до органів Фонду. Це стандартний перерахунок, який проводився, починаючи з 1 січня 2004 року і був передбачений для працюючих пенсіонерів кожні два роки. Зараз і в подальшому такий перерахунок проводитиметься щороку станом на 1 квітня автоматично, незалежно від того звернеться пенсіонер чи ні.
Перерахунок стосуватиметься тих осіб, які станом на 1 березня 2018 року набули додаткового страхового стажу 24 місяці, або на цю дату пройшло не менше двох років після призначення чи попереднього перерахунку пенсії. Фахівцями Фонду обиратиметься найбільш оптимальний варіант розрахунку: або це розрахунок по стажу і заробітній платі, або лише по стажу.
До прикладу: особа вийшла на пенсію у 2012 році, всі ці роки працювала, однак жодного разу не зверталась за перерахунком. Тепер їй автоматично буде перераховано пенсію за весь цей період.
Інший приклад: після виходу на пенсію працюючому пенсіонеру за його заявою перераховано пенсію у травні 2016 року. Оскільки заявник не набув станом на 1 березня 2018 року додаткового страхового стажу 24 місяці, йому не перераховуватимуть зараз пенсію.
Також є такі пенсіонери, які після призначення чи перерахунку пенсії не відпрацювали два роки. Наприклад: пенсію призначено в 2016 році, особа пропрацювала 8 місяців, звільнилась і не звернулась до органів Фонду за перерахунком. Ось саме для цієї категорії необхідно дорахувати цей стаж, навіть якщо особа не має 24 місяців страхового стажу, але пройшло два роки після призначення чи перерахунку.

Заступник начальника Буського відділу обслуговування
громадян ГУ ПФУ у Львівській області

Наталія Кузіна

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top