З 1 січня зростуть розміри штрафів  за порушення трудового законодавства

З 1 січня зростуть розміри штрафів  за порушення трудового законодавства

З 1 січня 2018 року в Україні розмір мінімальної заробітної плати становитиме 3723 гривень.
Мінімальна зарплата залишається державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності й господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
Водночас розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.
Якщо ж нарахована зарплата за виконану місячну норму праці є нижчою за розмір мінімальної зарплати, тоді роботодавець має провести доплату до рівня мінімальної зарплати, яку слід виплачувати щомісяця одночасно з виплатою зарплати.
Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працював неповний робочий час тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.
Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) установлюється в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2018 році — 1762 грн).
Зверніть увагу, що під час обчислення розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
До прикладу, якщо працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3 723 гривень).
Запровадження нового розміру мінімальної заробітної плати не може бути підставою для звільнення.

Відповідальність за невиконання вимог чинного законодавства

З 1 січня 2018 року у зв’язку із збільшенням мінімальної заробітної плати до 3723 гривень, зростуть і розміри штрафів для юридичних та фізичних осіб-підприємців за порушення трудового законодавства. А саме:
1) 30 мінімальних зарплат за кожного працівника (111690 грн.) за наступні порушення:
• фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
• оформлення працівника на неповний робочий час, у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
• виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;

2) 10 мінімальних зарплат за кожного працівника (37230,00 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;

3) 3 мінімальні зарплати (11169 грн.) за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;

4) 10 мінімальних зарплат за кожного працівника (37230 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

5) 1 мінімальна зарплата (3723 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, окрім передбачених вище.

Звертаємо увагу на те, що підприємці повинні будуть сплатити штраф у розмірі трьох мінімальних зарплат у всіх випадках недопущення інспекторів до перевірки та створення перешкод у її проведенні, окрім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплат «в конверті».

Підприємці будуть оштрафовані в розмірі 100 мінімальних зарплат (372,3 тисяч гривень) у випадку недопущення держінспектора праці до перевірки, якщо вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати «в конверті»).

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top