З 1 жовтня 2019 року почнуть нараховувати субсидію за зміненими принципами. Що треба знати жителям Львівщини

З 1 жовтня 2019 року почнуть нараховувати субсидію за зміненими принципами. Що треба знати жителям Львівщини

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 373 затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Цим Порядком передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.
Для нарахування пільг у грошовій безготівковій формі особам, які мають право на їх отримання, не потрібно звертатися до управління праці та соціального захисту населення. Пільги у грошовій безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі. Для цього управління праці та соціального захисту населення щомісяця формуватимуть реєстри нарахованих пільг та передаватимуть їх Мінсоцполітики. А Мінсоцполітики, після перевірки, подаватиме реєстри до АТ “Ощадбанк”.
АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунки для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально.
З рахунків пільговиків АТ “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.
За бажанням пільговика пільги можуть надаватися готівкою
Для цього необхідно до 15 жовтня звернутися з відповідною заявою (із зазначенням реквізитів поточного рахунка ) до управління праці та соціального захисту населення.
Таким особам кошти надходитимуть на особисті рахунки, відкриті в установах банків. Кошти пільговики зможуть зняти з власного рахунку у будь-який час та провести оплату за житлово-комунальні послуги у зручний спосіб.
Пільговики, яким надаватиметься пільга у грошовій готівковій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, виплаченої таким пільговикам готівкою.
У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340,0 грн), у пільговиків, які отримуватимуть пільгу у грошовій готівковій формі, надалі виплата пільги здійснюватиметься у грошовій безготівковій формі.
Вказані вище альтернативні механізми надання пільг – це право вибору пільговика максимально зручної для нього грошової форми отримання пільг: готівкової чи безготівкової.

Головні зміни:

– одержувачі субсидії самостійно обиратимуть, куди їм перераховуватиметься державна допомога (такий само принцип – і щодо надання пільг у готівковій формі);
– якщо житло обігрівається кількома видами енергії – субсидія призначатиметься тільки на одну комунальну послугу;
– інформація про призначені житлові субсидії буде внесена до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

Комісія може призначити субсидію у випадках, не передбачених Положенням уряду – її фінансуватимуть за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Субсидію призначать одному мешканцю житла, серед зареєстрованих у цьому будинку (квартирі). За рішенням комісії вона може призначатися:

– одному із мешканців, які не зареєстровані, але орендують жтитло і мають про це договір;
– без укладеного договору оренди житла, якщо мешканці є внутрішньо переміщеними особами.

Субсидію не призначать одночасно за місцем реєстрації та проживанням особи – лише щось одне.

Які доходи враховують для призначення субсидії:

  • зарплата після сплати ПДФО
  • пенсія
  • стипендія
  • соцвиплати, які призначаються структурним підрозділом з питань соціального захисту населення
  • допомога по безробіттю
  • інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування
  • грошові перекази, отримані із-за кордону
  • інші доходи.

Зводяться норми стосовно верифікації отримувачів субсидій.

Інформаційні матеріали Galnet.fm

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top