З 16 січня у Львівській області піднімають тариф на проїзд у маршрутках

Із неділі у Львівській області піднімають тариф на проїзд у маршрутках

На автобусних маршрутах приміського і міжміського сполучення у Львівській області з 16 січня 2017 року діятимуть нові тарифи. Про це вчора під час громадського обговорення у малій актовій залі Буської районної ради повідомив представник Асоціації перевізників Львівщини Іван Романяк.

Громадське обговорення відбулося у формі запитань та відповідей, учасники заходу порушили питання обґрунтованості підвищення вартості перевезень, якості надання послуг, безпеки руху, культури поведінки водіїв, санітарного та технічного стану транспортних засобів, перевезення громадян пільгових категорій, відкриття нового маршруту №815 сполученням Львів – Циків. Участь в обговоренні нових тарифів на перевезення взяли: голова РДА Петро Мороз, заступник голови районної ради Роман Фурда, заступник голови Асоціації перевізників Львівщини Іван Романяк, керівник відділу захисту прав споживачів Буської районної ради Василь Кашуба, голови місцевих рад, депутати, надавачі послуг з пасажирських перевезень, громадські активісти.

Заступник голови Асоціації перевізників Львівщини Іван Романяк мотивував необхідність підвищення вартості перевезень соціально-економічними чинниками: зростанням курсу долара, який зумовив зростання цін на запчастини та підвищив у три рази вартість транспортних засобів, підняттям з 1 січня мінімальної заробітної плати, зростанням цін на пальне, затратами на технічне обслуговування автотранспорту.

«На маршрутах міжміського сполучення тариф зросте на 10-12 відсотків. Мінімальна вартість проїзду становитиме 5,00 гривень. Вартість одного пасажиро-кілометра 0,52 -0,53 гривні з врахуванням ПДВ (20%) та страхового збору (3%). На приміських автобусних маршрутах внутрішньо-районного сполучення автотранспортні підприємства, які обслуговують ці маршрути, розраховуватимуть тариф індивідуально щодо кожного району окремо», –  наголосив Іван Романяк. Також враховано побажання пасажирів, які щодень долають значну дорогу до районних, чи обласного центру, – чим довша за протяжністю подорож, тим дешевшим для пасажира стане кожен кілометр маршруту. Очікуване підняття тарифів відбудеться з 16 січня.

Водночас представник Асоціації перевізників повідомив, що не виключає наступного підвищення вартості проїзду, якщо зростатиме курс долара і вартість пального, які є основними при формуванні затрат. Невдоволення викликає в перевізників і той факт, що держава практично не відшкодовує перевезення громадян пільгових категорій і не вирішує проблему способом монетизації пільг, що було обіцяно зробити у грудні 2016 року.

Присутні на обговоренні сільські та селищні голови, громадські активісти, представники адміністрації наголосили на тому, що перевізникам слід належним чином забезпечити якість та безпеку пасажирських перевезень, оновлювати парк транспортних засобів. Керівник відділу захисту прав споживачів Буської районної ради Василь Кашуба звернувся із пропозицією  збереження вартості проїзду в межах населених пунктів на рівні 2 грн, як це було дотепер, прорахувати все збалансовано та економічно вмотивовано.

Зазначимо, що під час обговорення так і не пролунала чітка відповідь на запитання голови райдержадміністрації, яка ж буде реальна вартість проїзду від одного населеного пункту Буського району до іншого. Представник Асоціації перевізників Іван Романяк у своїх поясненнях опирався на методику, яке не дає чіткого розуміння ціни для пересічних жителів району.

Зокрема було озвучено цінову градацію залежно від відстані на яку здійснюється перевезення:

До 5 км – 5 грн;

5-10 км – 6 грн;

10-15 км – 9 грн;

15-20 км – 12 грн;

20-25 км – 15 грн;

25-30 км – 18 грн;

30-35 км – 20 грн;

35-40 км – 22 грн;

40-45 км – 24 грн;

45-50 км – 25 грн.

Зазначимо, що нові тарифи автотранспортні підприємства на автобусних маршрутах загального користування Львівської області у приміському та міжміському внутрішньо-обласному сполученні у другій половині січня 2017 року впроваджують на підставі постанови Кабінету Міністрів України №240. Також постановою КМУ №240 від 25.03.2015 року органи виконавчої влади та виконавчі органи міських рад було позбавлено права встановлення тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичному режимі руху, в приміському та міжміському, внутрішньообласному сполученні. Тією самою постановою КМУ було унеможливлено регулювання (встановлення) тарифів на перевезення пасажирів і вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті – метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі обласними та міськими державними адміністраціями…

Частково використано матеріали прес-служби Буської РДА

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top