Звання “Почесний громадянин Буського району” присвоїли о.Василю Вороновському та о.Юліану Вороновскому

Звання “Почесний громадянин Буського району” присвоїли о.Василю Вороновському та о.Юліану Вороновскому

Сьогодні на черговій сесії Буської районної ради депутати прийняли рішення про присвоєння звання “Почесний громадянин Буського району” двом видатним священикам УГКЦ, уродженцям села Гумнисько, Владиці Юліану Вороновському та священику-екзорцисту о.Василю Вороновському.

Відповідне клопотання на розгляд сесії внесла Гумниська сільська рада, зазначивши, що брати Вороновські зробили вагомий внесок у розвиток духовності на Бущині і в цілій Україні, ці особливі люди заслуговують великої поваги і шанування.

 о.Василь Вороновський  -відомий екзорцист, священик – цілитель душ і немічних тіл, виходець з підпілля  УГКЦ .Отця Василя знали далеко за межами Львова і Галичини як ревного пастиря, священика за покликанням душі і серця.

Він народився 6 травня 1929 року в с. Гумниська Буського району на Львівщині, 1942 року вступив до Малої духовної семінарії у Львові, у 1948-му – до Львівського державного університету ім. Івана Франка на факультет німецької філології. Після навчання більше 10 років працював учителем. 15 серпня 1959 року отримав священичі свячення, у 1965-му вступив до підпільного монастиря студитів. 1970 року був уперше заарештований за душпастирську діяльність, у 1985-му – вдруге, а 1 грудня 1989 року – втретє.

Після здобуття Україною незалежності о. Василь Вороновський проповідував майже на всій території України, а також за її межами (Польща, Італія). Невід’ємною частиною усіх його місій були молитви за оздоровлення. 6 травня 2004 року отримав особливе благословення з нагоди 75-ліття від Папи Івана Павла ІІ.

Відійшов у вічність  31 липня 2010 року – на 81-му році життя, 51-му році священства та 45-му році монашества . Похований на монашому цвинтарі отців-студитів в Уневі.

о.Юліян Вороновський  народився 5 травня 1936 р. в с. Гумниська Буського району . Після закінчення середньої школи поступив в Український Поліграфічний Інститут у Львові, котрий закінчив у 1961 р. зі спеціальністю інженер-технолог поліграфічного виробництва. Впродовж п’ятнадцяти років працював на різних посадах від інженера до начальника відділу в Проектно-Конструкторському Інституті у м. Львові. Відтак через віровизнання змушений звільнитися і перейти на просту роботу у котельню, де працював до часу виходу УГКЦ із підпілля.

У 1958 р. вступив до монастиря Студійського Уставу підпільної Української Греко-Католицької Церкви. Будучи монахом і працюючи на державній роботі, навчався у підпільній Духовній семінарії, що діяла у Львові.

27 жовтня 1968 р. у Львові з рук Митрополита Василія (Величковського) отримав єрейські свячення. З цього часу сповнює служіння священика підпільної УГКЦ, будучи настоятелем, а опісля ігуменом монастиря Студійського уставу.

30 вересня 1986 р. отримав єпископські свячення з рук Архиєпископа Володимира (Стернюка). Відтак владику призначено єпископом-помічником Львівської Архиєпархії. У 1991 р. стає Архимандритом монастиря Студійського Уставу і ректором Львівської духовної семінарії Святого Духа.

У квітні 1993 р. йому доручено адміністрування новоутвореної Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, а 17 квітня 1994 р. відбулася його інтронізація на правлячого єпископа даної єпархії.

Владика Юліан висвятив понад 200 священиків, освятив понад 100 храмів, ініціатором будівництв та фундатором багатьох з них був сам. Владика Юліан розбудував структури єпархії, відкрив духовну семінарію, Катехитичний інститут, працював над розробкою програм для навчання дітей та молоді, приділяв велику увагу соціальним проектам, очолював синодальні Комісії: у справах шкільництва та родини.

Указом Президента України від 4 листопада 1999 року Владика нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.

1 липня 2011 року рішенням Вченої ради УКУ Владиці Юліану присвоєно звання Doctor Honoris Causa.

Із липня 2012 р. Владика Юліан проживав у Святоуспенській Унівській лаврі, будучи її архимандритом.
28 лютого 2013 року після важкої недуги перестало битись серце першого єпарха Самбірсько-Дрогобицького.

Поховано владику Юліана на Чернечій горі в с. Унів Перемишлянського р-ну поруч з могилою його рідного брата о.Василія Вороновського.

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top