Перепетії навколо Куткірської землі. Відповідь голови села Куткір на “Звернення воїнів АТО Буського району”

Перепетії навколо Куткірської землі. Відповідь голови села Куткір на “Звернення воїнів АТО Буського району”

У своїй попередній публікації Буського Радіо подавало інформацію про “Про звернення воїнів АТО Буського району”, яке пролунало під час засідання чергової сесії Буської районної ради

Сьогодні на адресу нашої студії надійшов лист-відповідь від очільника Куткірської громади Романа Желіска. Подаємо лист-kutkir1відповідь в оригіналі:

12 травня відбулося чергове засідання сесії Буської районної ради. Серед важливих питань порядку денного було “Про звернення воїнів АТО Буського району”. Звернення від імені громадської організації «Буська районна асоціація учасників АТО» для усіх присутніх зачитала голова районної Асоціації воїнів АТО п. Марія Матвіїв. У зверненні прозвучала необґрунтована критика та звинувачення на адресу Куткірської сільської ради щодо її зневаги до людей які захищають державу.

Насамперед хочу зазначити, що Куткірська сільська рада разом із громадою сіл Куткір, Безброди і Острів впродовж двох років російсько-української війни у різний спосіб (матеріально, фінансово й духовно) підтримувала і надалі буде підтримуватиме наших воїнів аж до остаточної української Перемоги над російським окупантом. Адже у складі українських збройних формувань є багато вихідців з наших населених пунктів, які захищали і продовжують захищати суверенітет і територіальну цілісність України.

Куткірська сільська рада у межах своїх повноважень визначених чинним законодавством України завжди адекватно реагувала на звернення та заяви воїнів російсько-української війни (АТО) та їх родин, зокрема і щодо вирішення земельних питань. Вище зазначене можна підтвердити конкретними фактами в хронологічному порядку.

Зокрема, 25.02.2015 року до Куткірської сільської ради звернувся учасник АТО із м. Буськ Скіра Володимир Богданович із заявою про виділення земельної ділянки для ведення особистого сільського господарства (ОСГ). Рішенням Куткірської с/р від 25.03.2015 року йому надано згоду на виготовлення Проекту відводу земельної ділянки орієнтовною площею 2 (два) гектари. Із аналогічною заявою 23.04.2015 року до Куткірської с/р звернувся учасник АТО із с. Острів Зеліско Павло Петрович про виділення земельної ділянки для ведення ОСГ. Рішенням Куткірської с/р від 13.05.2015 року йому надано згоду на виготовлення Проекту відводу земельної ділянки орієнтовною площею 2 (два) гектари.

Восени 2015 року до Куткірської с/р звернулися учасники АТО із заявами про виділення земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку, а саме:

      01.10.2015 р. мешканець с. Куткір – Березюк Ігор Олегович;

      07.10.2015 р. мешканець с. Куткір – Смошинський Іван Петрович;

      28.10.2015 р. мешканець с. Куткір – Майба Петро Омелянович;

      23.03.2016 р. мешканець с. Куткір – Баглай Юрій Михайлович;

      05.05.2016 р. мешканець с. Безброди – Вовчок Любомир Богданович.

Зазначеним учасникам АТО надана відповідь Куткірською с/р про те, що їм буде виділено земельні ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку у межах 15-25 соток восени 2016 року після уточнення Генерального плану забудови с. Куткір та збору врожаю. Зауважень від заявників щодо такої відповіді сільської ради не надходило.

Крім цього, 04-05.05.2016 року до Куткірської с/р звернулися учасники АТО Вовчок Любомир Богданович та Назаревич Віталій Ігорович із заявами про виділення земельної ділянки для ведення особистого сільського господарства (ОСГ). Зазначені заяви буде розглянуто на черговій сесії Куткірської сільської ради.

Стосовно зачитаного Звернення від імені громадської організації «Буська районна асоціація учасників АТО», то воно містить низку неточностей, перекручень реальних фактів, упереджених та суб’єктивних висновків, а також інформації яка не відповідає дійсності та вводить в оману як демобілізованих воїнів російсько-української війни (АТО) так і громадськість Буського району і всієї Львівщини.

Зокрема у зверненні зазначено, що для збалансування надання земельних ділянок для ветеранів АТО, як під забудову так і під ведення особистого господарства, на рівні Буського району учасниками АТО було ініційоване створення робочої групи. А на Комісії з врегулювання виділення земельних ділянок для учасників бойових дій «було запропоновано знайти достойну земельну ділянку в межах Буського району, яка б була наближеною до інфраструктури, громадського транспорту, а також підпадала під державну програму індивідуального житлового будівництва на селі, яка передбачає безвідсотковий кредит на будівництво житла ветеранам АТО».

Водночас у звернені йдеться про те, що «спільно з головним архітектором району Миколою Владикою, виконуючим обов’язки начальника відділу Держгеокадастру у Буському районі Любомиром Троцем, представниками районної асоціації учасників АТО, така ділянка орієнтовною площею 20 га була знайдена на території Куткірської сільської ради – біля села Острів, на межі з селищем Красне».

Хочу зазначити, що жодного рішення вищезгаданої Комісії, а ні рішення чи звернення від головного архітектора району чи виконувача обов’язків начальника відділу Держгеокадастру у Буському районі щодо виділення ділянки для учасників АТО орієнтовною площею 20 га на території Куткірської сільської ради – біля села Острів, на межі з селищем Красне до Куткірської сільської ради – не надходило. Такого документу не існує взагалі.

Не відповідає дійсності зазначене у Зверненні і те, що «на звернення учасників АТО у Куткірську сільську раду про надання на цій землі (біля села Острів, на межі з селищем Красне – авт.) ділянок під забудову, ми отримали відмову». Жодних персональних звернень та заяв від учасників АТО, окрім поіменно вище перерахованих і на які вже отримали рішення або відповіді заявники, до Куткірської с/р– не надходило.

Водночас, окремого пояснення потребує правовий статус земельної ділянки орієнтовною площею 20 га на території Куткірської с/р – біля села Острів, на межі з селищем Красне.

Щодо цієї ділянки, то на ім’я Куткірського сільського голови надійшов лист (додаток 1) з Буської РДА від 06.04.16 із №04-08/702 за підписом керівника апарату п. Є.Кичурчак у якому зазначено, що «До Буської РДА звернулась голова ГО «Буська районна асоціація учасників антитерористичної операції» від 04.04.2016 р. №03 щодо не згоди демобілізованих учасників АТО із рішенням Куткірської сільської ради щодо прийнятого рішення про надання земельної ділянки у межах населеного пункту біля с. Острів орієнтовною площею 20 га під новостворене фермерське господарство. Просимо Вас розглянути на сесії сільської ради дане звернення (додаток 2, – авт.) та поінформувати Буську РДА про прийняте рішення. Додаток: лист №03 від 04.04.2016 року». Водночас, у листі від ГО «Буська районна асоціація учасників антитерористичної операції» від 04.04.2016 р. №03 до голови Буської РДА зазначено «… просимо призупинити будь-які погодження чи затвердження документації та інших документів, пов’язаних з зазначеною вище земельною ділянкою». Фактично йдеться про те, що голова РДА повинен вчинити протиправні дії і порушити Закони України та не дозволити незалежному державному органу відділу Держгеокадастру у Буському районі – погоджувати або затверджувати документацію наземлю.

З цього приводу інформую учасників АТО та громадськість Буського району, що земельна ділянка орієнтовною площею 24,0 га знаходиться на території Куткірської с/р в с. Острів Буського району – є землею сільськогосподарського призначення і знаходиться у резервному фонді, та на даній земельній ділянці є меліоративна система тому вона не підлягає під забудову. На цій земельній ділянці Куткірська с/р не розробляла генерального плану забудови с. Острів. За поданою заявою громадянина Кадиляка М.С. у 2014 році про надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства, Рішенням 41 сесії 6 скликання Куткірської с/р від 03.10.2014 року №278 йому було надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 24,0 га для ведення садівництва і для передачі в оренду. Зазначене рішення півторарічної давності є законним і спроб його оскарження збудь якого боку, навіть прокуратурою району – не було. У с. Острів буквально за 200-300 метрів від вищезгаданої ділянки є вільні земельні ділянки передбачені під індивідуальну забудову, але чомусь вони не зацікавили нікого.

Чому із Рішення півторарічної давності від 03.10.2014 року №278 Куткірської с/р не погоджується учасники АТО? Хто поіменно із учасників АТО вважає це рішення незаконним або можливо оскаржує його у суді? У сільській раді такої інформації не має, і жодних скарг на це рішення від громадян України не надходило. До речі, коли ухвалювалось це рішення 03 жовтня 2014 року майже всі теперішні демобілізовані учасники АТО ще перебували на службі у Збройних силах України та інших у військових підрозділах України. Куткірська с/р буде вдячною всім зацікавленим сторонам цього процесу щодо надання конкретних аргументів стосовно не погодження із рішенням сільської ради.

Також, у тексті Звернення прозвучало звинувачення про те, що начебто Куткірська с/р «збрехала» про процедуру виготовлення документації для відведення ділянки під фермерське господарство та, що «жодної затвердженої документації по ділянці на даний момент немає». У цьому контексті інформую, що розробником проекту землеустрою щодо відведення згаданої земельної ділянки є суб’єкт господарювання, що є виконавцем робіт із землеустрою – фізична особа-підприємець Тиховецький Василь Іванович. Розроблений ним проект землеустрою щодо відведення згаданої земельної ділянки гр. Кадиляку М.С. на даний час знаходиться у Відділі Держгеокадастру у Буському районі Львівської області для погодження відповідно до статті 186-1 Земельного Кодексу України. Згідно із частиною п’ятою статті 186-1 «Органи, зазначені в частинах першій – третій цієї статті, зобов’язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов’язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері». Тому, остаточне рішення щодо погодження чи відмову у веденні фермерського господарства на згаданій земельній ділянці має ухвалити Відділ Держгеокадастру у Буському районі Львівської області, а не Куткірська с/р.

І останнє, мене як голову Куткірської с/р особисто звинувачено у тому, що на «численні звернення представників асоціації учасників АТО про запрошення їх на сесію Куткірської сільської ради або проведення громадського обговорення даного питання, сільським головою були проігноровані». Зазначу, що це відверта не правда. Жодних звернень про участь у сесії чи громадському обговоренні не надходило. Принагідно запрошую воїнів АТО, журналістів, представників громадськості, голів Буської райради та РДА, головного архітектора та в.о. начальника відділу Держгеокадастру у Буському районі, депутатів районної і обласної ради, мешканців с. Острів, с. Куткір і с. Безброди на громадські слухання із відвідинами земельних ділянок відведених генпланом забудови зазначених населених пунктів для вирішення зазначеного питання та опублічення інтересів громади і всіх зацікавлених сторін.

Користуючись нагодою, ще раз запевняю, що я особисто і сподіваюсь депутати Куткірської с/р завжди будемо максимально допомагати і сприяти воїнам російсько-української війни (учасникам АТО) та їх сім’ям у подоланні труднощів життя у межах делегованих нам повноважень та лише у спосіб передбачений чинним законодавством України.

З повагою

Куткірський сільський голова

Роман Желізко

Comments

comments

Залишити коментар

Останні Статті

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top