12 травня відбулося чергове засідання сесії Буської районної ради. Реформа та перспективи розвитку освіти у Надбужжі та стан справ навколо виділення землі учасникам АТО – основні питання порядку денного…

12 травня відбулося чергове засідання сесії Буської районної ради. Реформа та перспективи розвитку освіти у Надбужжі та стан справ навколо виділення землі учасникам АТО – основні питання порядку денного…DSCN8073[1]

Після спільного виконання Гімну України, голова Буської районної ради Богдан Глова зачитав відповіді на звернення депутатів районної ради, які надійшли від Верховної Ради України, Кабінету  Міністрів України, КНРЕ стосовно перегляду умов  оплати підприємцями послуг енергопостачаня, недостатнє фінансове забезпечення галузі ветеринарної медицини району.

Традиційно районні обранці розпочали свою роботу із  розминки. Депутат Василь Кашуба у своєму виступі наголосив на проблемі доріг району та засміченості лісових насаджень біля населених пунктів.

Заступник голови районної ради Роман Фурда подав пропозицію виготовити світлини для білборду, що розташований у місті Буську на Площі Звитяги,  із зображенням видатних спортсменів, громадських діячів Надбужжя.

-Сьогодні на міському білборді змонтоване фото видатного Надбужанця Антона Дацка, нам потрібно популяризувати заняття спортом та здоровий спосіб життя , забрати наших дітей з вулиць у спортзали. Можливо на наступній світлині буде зображено іншого талановитого спортсмена району Віктора Дідуха, ми маємо багато відомих в Україні та світі Надбужанців, які зробили значний вклад у розвиток свого району, області та держави.

Після розминки депутатський корпус розпочав розгляд питань порядку денного.

Про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2016 рік доповів начальник фінансового управління району Михайло Постолюк.

Районні обранці проголосували за рішення оголосити 2016 рік Роком Бориса Возницького-видатного музейного подвижника України.

Цікавим був виступ керівника районного відділу освіти Богдана Глуховецького. У разі впровадження освітянської реформи ми матимемо у Надбужжі – дві опорні та одну старшу школу.(ми вже писали про цю реформу у своїх попередніх статтях)DSCN8072[1]

“Відбудуться зміни у структурі загальної та середньої освіти, очікуємо перехід на 12-річну загальну освіту: 1-4 класи – початкова освіта; 1-2 класи – дошкільна освіта (не матиме системи оцінювання і домашніх завдань); 3-4 класи – це основи знань; 5-9 класи будуть гімназійними; 10-12 класи – старша школа, яка буде профільною чи “академічною”. Старші школи будуть підпорядковуватися області і мінімальна кількість учнів на одній паралелі становитиме 100-150 учнів або 4-5 класів).

У Буському районі у результаті реформи у кращому випадку буде лише одна старша школа – на базі Буської гімназії ім.Євгена Петрушевича. Також заплановано впровадити опорні школи. Станом на сьогодні у Буському районі вимогам опорної школи відповідає три навчальні заклади: Буська ЗОШ №1, Красненська ЗОШ №1 та Буська ЗОШ №2”  – зазначив Богдан Глуховецький.

Раніше зазначалося, що згідно такої реформи у Надбужжі вже сьогодні потрібно понизити ступінь 3-х шкіл: НВК “Переволочнянська ЗОШ І-ІІ ст.”; НВК “Ракобовтівська ЗОШ І-ІІ ст.”; НВК “Соколівська ЗОШ І-ІІІ ст.”  На сьогодні це питання відтерміновано. Постійна комісія Буської районної ради з питань освіти та науки, у справах молоді і спорту прийняла рішення відкласти дану ініціативу. Також приємною новиною є те, що 10-ти відсоткове скорочення працівників загальноосвітніх шкіл – не торкнеться наших районних освітян.

Очільник районної освіти також розповів про перспективи дошкілля у поточному році 

  • Забутий довгобуд дитячого дошкільного закладу по вулиці Галицькій у Буську може вже незабаром отримати друге дихання
    Богдан Глуховецький розповів, що 12 травня з питання відновлення добудови цієї дошкільної установи у Буській РДА відбулася нарада за участю голови райдержадміністрації Петра Мороза, Буського міського голови Ростислава Сліпця, керівників відділу освіти і відділу містобудування та архітектури Буської РДА.
    Посадовці обговорили першочергові кроки, які необхідно здійснити та досягнули домовленості, що міська рада виступить замовником проектно-кошторисної документації.
  • Львівська обласна рада виділила 700 тис. гривень субвенції на реконструкцію приміщення колишного Народного дому під ДНЗ “Малюк” у Красному

Дітлахи-гуртківці Олеського Будинку дитячої та юнацької творчості тимчасово переїдуть у інше приміщення.

З такою ініціативою виступили директор Олеського БДЮТ Тамара Демчук та селищний голова Олеська Анатолій Триндюк. Приміщення у центрі селища, в якому до сьогодні займались гуртківці у незадовільному стані. І це справді так. Під час зустрічі з громадою Олеська у березні-квітні спільно із головою РДА журналісти Буського радіо та районного часопису “Воля Народу” відвідали будівлю. Проблеми із електроенергією, відсутність водопостачання та тепла і це ще не весь перелік умов, у яких змушені навчатись талановиті діти. Голова Рда Петро Мороз зазначив, що основною перепоною для будь-яких дій є те, що дана будівля не є власністю району чи місцевої громади, а перебуває у власності Фонду державного майна України, тому ми не маємо навіть права проводити будь-які роботи. На сьогодні у Буській РДА вивчають дане питання.

На запитання депутата райради Богдана Гринишина у яке приміщення перенесуть заняття гуртківців очільник районного відділу освіти відповів, що оптимальним місцем є приміщення Олеської школи, де вже є наявні усі необхідні для цього умови.

Богдан Глуховецький під час свого виступу також відзначив досягнення районних школярів в обласних конкурсах та олімпіадах(детальніше про талановитих школярів Надбужжя читайте у наступних публікаціях Буського Радіо).

Ще одим цікавим та важливим питанням порядку денного було питання “Про звернення воїнів АТО Буського району”. 

Із сесійної трибуни Буської районної ради про перебіг справ стосовно виділення земельних ділянок воїнам АТО у нашому районі розповів начальник Буського відділу Держгеокадастру Любомир Троць.

DSCN8074[1]

Зверненя воїнів АТО Буського району для усіх присутніх зачитала голова районної Асоціації воїнів АТО почесна громадянка Буського району Марія Матвіїв:

Шановні депутати, сільські, селищні голови та присутні !

Звертаюся до Вас від імені громадської організації «Буська районна асоціація учасників АТО» та тих хто і сьогодні, ціною власного життя та здоров’я, захищає наш із Вами спокій, спокій наших рідних, близьких, наші українські землі.

Ще зовсім недавно ми, не шкодуючи себе в запеклих боях, боролися за кожен клаптик нашої з Вами землі. Однак, повернувшись додому, і це прикро констатувати, тут ми також змушені боротися за землю – ті клаптики, які нам гарантувала держава.

За збігом обставин не кожен з нас зміг отримати достойну земельну ділянку в межах населеного пункту, в якому проживає. Тому нами було ініційоване створення робочої групи, яка б могла знайти вирішення даного питання та збалансувати надання земельних ділянок для ветеранів АТО як під забудову так і під ведення особистого господарства.

Для ефективного вирішення проблеми на комісії з (врегулювання виділення земельних ділянок для учасників бойових дій) було запропоновано знайти достойну земельну ділянку в межах Буського району, яка б була наближеною до інфраструктури, громадського транспорту, а також підпадала під державну програму індивідуального житлового будівництва на селі, яка передбачає безвідсотковий кредит на будівництво житла ветеранам АТО.

Спільно з головним архітектором району Миколою Владикою, виконуючим обов’язки начальника відділу Держгеокадастру у Буському районі Любомиром Троцем, представниками районної асоціації учасників АТО, така ділянка орієнтовною площею 20 га була знайдена на території  Куткірської сільської ради – біля села Острів, на межі з селищем Красне.

Однак, на звернення учасників АТО у Куткірську сільську раду про надання на цій землі ділянок під забудову, ми отримали відмову. Одним з аргументів для відмови було те, що на цю ділянку (усі 20 га) є виготовлена документація для відведення ділянки під фермерське господарство. Однак, це виявилося брехнею, так як жодної затвердженої документації по ділянці на даний момент немає.

Другим аргументом для відмови стало те, що земля на даній ділянці є занадто хорошою, щоб віддати її під потреби людей, які нещодавно ціною власного життя та здоров’я захищали ті ж Українські землі.

Крім того, численні звернення представників асоціації учасників АТО про запрошення їх на сесію Куткірської сільської ради або проведення громадського обговорення даного питання, сільським головою були проігноровані.

Вражає цинічна зневага до людей, що, не вагаючись, взяли зброю в руки і пішли захищати державу. Адже, їх ніби зустрічали зі Сходу як героїв, однак, коли постало питання віддати їм те, що обіцяли їм і що вони своїм здоров’ям вибороли – меркантильні інтереси обмеженого кола осіб взяли верх над елементарною справедливістю та вдячністю.

На прикладі ситуації, що склалася у Куткорі, напрошується питання – кому служать депутати та посадовці сільської ради, які, даючи присягу «вірно служити громаді та народові України,охороняти права і свободи громадян», холоднокровно з цинізмом віддають порівняно невеликий шматок землі корпораціям, що і так вже володіють сотнями чи, навіть, тисячами гектарів, демонстративно відмовляючи в отриманні маленького клаптика під забудову тим громадянам, що, власним здоров’ям та кров’ю сповна виконали свій обов’язок перед державою.

Тішить лише те, що, на щастя, такі випадки у районі є поодинокими.

Підсумовуючи сказане, від імені Асоціації висловлюю подяку тим головам місцевих рад, їх депутатському корпусу, які надають підтримку та допомогу нашим побратимам та прощу одуматися тих, хто вирішив, що власні інтереси можна ставити вище інтересів тих людей, дякуючи самопожертві яких ми зараз живемо під мирним небом.

“Ще вчора Ви носили цим хлопцям повістки, вони не ховались і стали на захист нашої держави та народуDSCN8079[1] України, а сьогодні Ви шукаєте приводу відмовити героям у їх законному праві на землю та працюєте за принципом Свій-Чужий”- заявив з трибуни заступник голови Буської райради, співзасновник ГО “Буська районна асоціація учасників АТО” Роман Фурда, звертаючись до сільських голів…

Депутати Буської районної ради також підтримали звернення до Львівської обласної ради щодо передачі у районну комунальну власність юридичної особи –ДКП «Центральна районна аптека №91 м.Буськ» та затвердили ряд технічної дукументації з нормативно грошових оцінок земельних ділянок на територіях сільських рад району.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top