Районні енергетики готуються до прильоту лелек: цьогоріч 12 сімей бузьків отримають нові «єврооселі»

Районні енергетики готуються до прильоту лелек: цьогоріч 12 сімей бузьків

Фото з архіву Буського Радіо

отримають нові «єврооселі»

Весна вже за календарем, тож незабаром з вирію повернуться лелеки. Енергетики чотирнадцять років поспіль готуються до прильоту цих пернатих – власними силами виготовляють і встановлюють безпечні “єврооселі” на опорах ліній електропередачі.

Адже бузьки зазвичай полюбляють гніздитися на електроопорах і це наражає птахів на небезпеку загибелі від струму. До того ж, сусідство електромереж і лелечої домівки призводить до коротких замикань та перерв в електропостачанні споживачам.

Як саме відбувається монтаж “фундаменту” для гнізда?

“Спершу ми знімаємо старе гніздо, далі монтуємо спеціально виготовлену металеву платформу. Таким чином оселя бузьків стає безпечною, адже тепер вона над проводами. На платформу ми додатково прикріпляємо сплетені гілки лози та хмиз зі старого гнізда, аби лелека прийняв нове житло», – розповіли енергетики.
Як повідомляє прес-служба ПрАТ “Львівобленерго, цьогоріч працівники встановлять 83 платформи під лелечі гнізда, зокрема у  Буському, Золочівському, Радехівському, Городоцькому, Пустомитівському, Жовківському, Миколаївському, Жидачівському, Кам’янка-Бузькому, Бродівському, Перемишлянському, Стрийському, Турківському, Сколівському та інших районах.

Як повідомив Буському Радіо начальник Буського РЕМу Микола Адамик,  у нашому районі вже встановлено – 12 таких конструкцій. Нагадаємо, що минулого року ми писали про те, як “У Буську на прохання небайдужої мешканки енергетики змонтували ще одне гніздо для лелеки”

Енергетики монтують нові помешкання для бузьків від осені до кінця березня, до прильоту птахів з вирію.
За 14 років, відколи ПрАТ “Львівобленерго” долучилося до міжнародної ініціативи “Захист білого лелеки”, на Львівщині облаштували майже півтори тисячі безпечних домівок для лелек на опорах лінії електропередачі. Таким чином енергетики захищають і птахів, і електромережі.

Comments

comments

Залишити коментар

Архів пошуку

Пошук за датою
Пошук у категорії
Пошук у Google

Сайт створено by Yarema Yevgen Інформація «Буського радіо» є інтелектуальною власністю «Редакції Буського районного радіомовлення» За повного чи часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Буського радіо» гіперпосилання на сайт «Буського радіо» – www.buskeradio.in.ua –є обов'язковим За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець НАША ЕЛЕКТРОННА СКРИНЬКА BUSKERADIO@I.UA.

Top